sistudio.pl

Portal budowlany

Mieszkania pod wynajem
Nieruchomości

Mieszkania pod wynajem. Co wziąć pod uwagę kupując nowe mieszkania w Lublinie?

Kupując nowe mieszkania w Lublinie można potraktować je jako lokatę środków, ale również pomyśleć o wynajmie. Wiele osób nie chce lub nie może zaciągnąć kredytów hipotecznych, dlatego też decydują się na wynajm. To może okazać się dobrym sposobem na zarobek, zwłaszcza gdy istnieje możliwość kupna kilku mieszkań.

Nowe mieszkania w Lublinie do wynajęcia

Nie każdy decyduje się na zakup nieruchomości w celach mieszkalnych. Niektórzy kupują np. mieszkania, by potem je wynajmować i utrzymywać się z tego lub mieć dodatkowe źródło zarobku. Kupując nowe mieszkania w Lublinie na wynajem, trzeba mieć świadomość, że jest to kosztowna inwestycja. Dlatego musi być przemyślana pod wieloma względami.

Należy pamiętać, że mieszkanie musi być dostosowane pod konkretną grupę wynajmujących. Wiąże się to ze standardem wykończenia, lokalizacją, możliwościami związanymi z zagospodarowaniem okolicy, itd.

Nowe mieszkania w Lublinie dają często lepszą pozycję, do ustalania wyższej ceny za wynajem. 

Co wziąć pod uwagę kupując mieszkanie pod wynajem?

Ludzie chcący wynająć mieszkanie najczęściej szukają kompromisu między ceną a tym co oferuje dane lokum. Nikt nie lubi przepłacać, dlatego osoba chcąca wynajmować mieszkanie, powinna mieć świadomość, że cena musi być optymalna dla konkretnej grupy docelowej.

Nowe mieszkania w Lublinie mogą być zlokalizowane w atrakcyjnych miejscach, co niejednokrotnie ma wpływ na cenę. Ludzie chcący spędzać aktywnie czas, mogą szukać mieszkania np. w okolicy Zalewu Zemborzyckiego (np. osiedle Diamentowe Wzgórze), by mieć łatwy dostęp do ścieżek rowerowych, miejsc na spacery, itd. Inni z kolei mogą patrzeć na połączenia komunikacyjne z miastem, dostępność szkół, opieki zdrowotnej, itd.

Standard wykończenia, nie jest bez znaczenia. Wiadomym jest, że za luksusowo wykończone mieszkanie, można żądać o wiele wyższej kwoty za wynajem, niż w przypadku mieszkania wykończonego “ekonomicznie”, zwłaszcza jeżeli są to nowe mieszkania w Lublinie.

Wielkość mieszkania jest równie ważna. Dobrze jednak wziąć pod uwagę, do kogo kierowana będzie oferta. Duże mieszkania przeważnie przyciągają ludzi, którzy potrzebują przestrzeni, czyli np. rodziny z dziećmi, te o mniejszej powierzchni pary i młode małżeństwa, z kolei kawalerki – jak sama nazwa wskazuje – raczej osoby mieszkające samemu.

Oczywiście wpływ na cenę mogą mieć także takie rzeczy jak dostępność miejsc parkingowych, zagospodarowanie terenu inwestycji, nowoczesne rozwiązania zastosowane w budynku, itp.