sistudio.pl

Portal budowlany

nowoczesne kominki narożne
Nieruchomości

Nowoczesne kominki narożne a niesamowity urok salonu

We współczesnych czasach niemalże w każdym gustownie urządzonym salonie znajduje się kominek. Bardzo ciekawą alternatywą dla tradycyjnych kominków wolnostojących czy wiszących są nowoczesne kominki narożne. Ich innowacyjna konstrukcja sprawia, że każdy biesiadnik salonu może przyglądać się płomieniom nie tylko z jednej strony.

Przeznaczenie kominków narożnych

Od pewnego czasu nowoczesne kominki narożne cieszą się na rynku ogromnym zainteresowaniem. I nic w tym dziwnego, gdyż potrafią one dodać niesamowitego uroku każdemu wnętrzu.

Przeznaczeniem tego typu kominków jest zabudowa w narożniku salonu, każdego pokoju dziennego lub na granicy dwóch pomieszczeń. Narożny kominek niezwykle oryginalnie prezentuje się w każdej dużej kuchni z częścią przeznaczoną na jadalnię lub łączonej z salonem.

Kominki narożne a ciepło i komfort w domu

Obecnie wybór narożnych kominków na rynku jest przeogromny. Każdy klient zainteresowany zakupem ma do wyboru modele lewostronne oraz prawostronne, w zależności od tego po której stronie znajduje się szyba boczna.

Każdy kominek narożny potrafi nie tylko dodać salonowi niesamowitego uroku, lecz także jest doskonałym źródłem ciepła. Współpracując z wentylacją mechaniczną oraz rekuperacją w domach energooszczędnych potrafi on dostatecznie ogrzewać całe mieszkanie.

Wiele nowoczesnych kominków potrafi także współpracować z płaszczem wodnym, który umożliwia podłączenie go do układu centralnego ogrzewania.

Kominek narożny – lewostronny czy prawostronny?/h2>

Obecnie do wyboru każdego klienta są dostępne kominki narożne lewostronne oraz prawostronne. Osoby które zdecydują się na zakup kominka narożnego podczas wyboru powinny pamiętać o tym, aby główna szyba kominka była zwrócona w tą stronę po której znajduje się strefa wypoczynkowa. Dzięki temu można przyglądać się palącym się płomieniom z ulubionej kanapy, narożnika, sofy czy fotela.

Niezwykle ważne jest także to, aby pomiędzy kominkiem a strefą wypoczynku znajdowała się taka przestrzeń, która będzie zapewniała swobodne przejście. Ponadto odległość od strefy wypoczynku powinna być dobrana w taki sposób, aby wypoczywającym na kanapie domownikom było wystarczająco ciepło, ale nie gorąco. 

Obecnie w wielu sklepach nie brakuje kominków narożnych, w których łączenie szyb jest wykonane ze szczebliną, czyli szprosem. Ponadto w modelach narożnych zazwyczaj znajduje się system zabezpieczający przeszklenie przed osiadaniem się sadzy. Zapewnia to zamontowana kurtyna powietrzna, która nieustannie omiata szybę. Dzięki temu widok płomieni jest zawsze przepiękny.