sistudio.pl

Portal budowlany

Hiszpańskie nieruchomości
Nieruchomości

Hiszpańskie nieruchomości – najistotniejsze aspekty

Gdy kupujący uiszcza opłatę i zastrzega sobie prawo do nabycia nieruchomości w Hiszpanii na określony czas (okres rezerwacji), jest to znane jako umowa rezerwacyjna. W okresie rezerwowym budowniczy lub deweloper oświadcza, że nieruchomość nie zostanie sprzedana innej stronie. Ponadto list intencyjny może zostać przedstawiony przez jedną stronę drugiej stronie, a następnie wynegocjowany przed wykonaniem (lub podpisaniem).

Nieruchomości w Hiszpanii – najistotniejsze aspekty

Nieruchomości Hiszpania cieszą się sporym zainteresowaniem. Wszyscy właściciele nieruchomości w Hiszpanii są zobowiązani do płacenia trzech różnych podatków każdego roku. Jeśli jesteś rezydentem, podlegasz podatkowi dochodowemu (w tym podatkowi od zysków kapitałowych) i podatkowi od nieruchomości (IBI). Jeśli nie jesteś rezydentem w Hiszpanii, podlegasz podatkowi dochodowemu (w tym podatkowi od zysków kapitałowych), podatkowi od nieruchomości oraz dodatkowemu podatkowi od nieruchomości niebędącemu rezydentem. Wszelkie ryzyko można zmniejszyć do bardzo małego dzięki niektórym podstawowym przeglądom, na przykład upewniając się, że czas między wpłatą jakiegokolwiek depozytu a ostatecznym aktem sprzedaży nie jest nadmiernie długi, upewniając się, że sprzedawca nie jest firmą na skraju bankructwa i potwierdzając, że zaległa kwota kredytu hipotecznego nie jest równa cenie zakupu (w takim przypadku zaliczka nie może zostać wypłacona sprzedającemu, ponieważ cała cena zakupu musi zostać zapłacona bankowi). Ogólnie rzecz biorąc, nabywcy niebędący rezydentami w Hiszpanii mogą korzystać z takich samych warunków kredytu hipotecznego jak Hiszpanie, tj. do 80% pokrycia w przypadku pierwszego domu i od 60 do 70% w przypadku drugiego domu. Oznacza to, że musisz mieć co najmniej 20% ceny dostępnej nieruchomości, plus około 15% dodatkowo na koszt nieruchomości, aby zapłacić podatki, honoraria prawników, opłaty notarialne itp. Ponadto twój dług nie może przekroczyć 30-35% twoich dochodów.

O tym warto pamiętać!

Łatwo jest zakochać się w nieruchomości i zapomnieć o drobnych szczegółach, takich jak to, gdzie kupisz jedzenie lub czy będziesz szczęśliwy żyjąc w tej społeczności. Poświęć czas na znalezienie najlepszej lokalizacji, najlepszych agentów nieruchomości i prawników oraz skorzystaj z porady – zakup domu to poważna decyzja. Pamiętaj, że nie jest to tylko koszt domu, na który będziesz musiał się rozwidlić. Istnieje szereg dodatkowych kosztów, takich jak opłaty prawne, podatki od nieruchomości, hiszpański notariusz i hiszpańskie opłaty za rejestr nieruchomości. Zalecamy, aby zezwolić na dodatkowe 13-15% oprócz kosztów zakupu.