sistudio.pl

Portal budowlany

zastawa stołowa po angielsku
Lifestyle

Zastawa stołowa po angielsku

Ładnie nakryty stół jest ważny podczas wielu różnych okazji. Wtedy, gdy spotykamy się z rodziną, na przykład na uroczystym obiedzie lub kolacji, warto zadbać o detale, takie jak zastawa stołowa. Ta w stylu angielskim bez wątpienia sprawdzi się w każdym eleganckim domu, w którym ceni się klasykę i ponadczasowy design. Co charakteryzuje zastawę angielską? Gdzie kupić ją w dobrej cenie? Poniżej garść odpowiedzi i wskazówek dla osób, które są zainteresowane tym tematem.

Zastawa stołowa po angielsku

To, co charakteryzuje zastawą stołową w stylu angielskim, to kolorystyka oraz wzory. Najczęściej jest to zastawa zdobiona dosyć mocno, malowana w różnego rodzaju scenki rodzajowe, które przedstawiają na przykład przyrodę, polowania, angielskie krajobrazy jak sprzed lat. Wzory są retro, jednak mimo wszystko doskonale prezentują się na współczesnych stołach. Charakterystyczna jest również kolorystyka. Talerze często są białe, wzory zaś mają odcienie zieleni, czerwieni lub niebieskiego. Wszystko to wygląda niezwykle interesująco i od razu wiadomo, że jest to zastawa właśnie w stylu angielskim. Można kupić gotowe komplety, które składają się na przykład z talerzy różnej wielkości i głębokości, a także półmisków, sosjerek oraz wazy na zupę. Do tego wszystkiego warto kupić jeszcze komplet do serwowania herbaty lub kawy. Filiżanki w stylu angielskim to klasyka gatunku, również dla kolekcjonerów i osób uwielbiających tego typu rzeczy sprzed lat.

Jak nakryć stół zastawą angielską?

Na talerze, półmiski czy komplety do serwowania herbaty i kawy w stylu angielskim warto polować w różnych miejscach. Oczywiście można kupić je w zwykłym sklepie, na przykład online. Warto regularnie sprawdzać giełdy staroci, bo tam można kupić oryginalne modele sprzed lat. To często unikatowe wzory, występujące w pojedynczych egzemplarzach, ale zastawa angielska ma to do siebie, że różne kolory i wzory dobrze ze sobą współgrają i pasują. Jak nakryć stół takimi elementami zastawy? Wystarczy jasne tło, a zatem biały obrus położony na stole. To właśnie na kim zastawa angielska wygląda najpiękniej. Uzupełnieniem będą jasne serwetki, najlepiej płócienne, z bawełny lub lnu. Na stole można też postawić bukiet kwiatów oraz świeczki, na przykład takie w ozdobnych wysokich świecznikach w starym stylu. Tak nakryty stół sprawdzi się na różne uroczyste spotkania, obiady, przyjęcia. Podsumowując, warto w swojej kolekcji mieć całą zastawę na stół po angielsku. Jej elementy zwyczajnie przydają się na co dzień, ale też od święta.