sistudio.pl

Portal budowlany

panele winylowe w łazience
Dom

Czy panele winylowe do łazienki to dobry pomysł? Plusy i minusy

Czy panele winylowe do łazienki to dobre rozwiązanie? Drewno w łazience to trend, który nie opuszcza nas od kilku lat. Ponieważ naturalne drewno, nawet impregnowane, raczej nie nadaje się do łazienki, projektanci szukają nowych opcji. Do niedawna bardzo popularne były płytki listwowe. Jednak rozwiązaniem, które daje lepszy efekt wizualny są deski winylowe. Deski winylowe można z łatwością umieścić w łazience i warto to zrobić.

Panele winylowe w każdym pomieszczeniu

Główną zaletą podłóg winylowych jest ich uniwersalność. Panele winylowe można zamontować w każdym pomieszczeniu. Czy to w kuchni, łazience, czy w pokoju dziecka. Dobra podłoga winylowa ma wiele zalet: jest całkowicie wodoodporna, bardzo wytrzymała (na uderzenia i zadrapania) i wreszcie jest idealnym materiałem na ogrzewanie podłogowe w Twoim domu. Wreszcie, co nie mniej ważne, panele winylowe przypominają prawdziwe deski drewniane.

Panele winylowe w łazience

Wysokiej jakości panele winylowe są idealne do łazienek. Oczywiście należy pamiętać, podobnie jak w przypadku płytek podłogowych, że podłoga musi być odporna na wilgoć. Dotyczy to każdego materiału, który chcielibyśmy umieścić w wilgotnych pomieszczeniach. Dodatkowo, jeśli zdecydujemy się na montaż paneli pływających, musimy zadbać o odpowiednie, elastyczne i wodoszczelne dylatacje na ścianach.

Dzięki zastosowaniu unikalnej technologii, podłoga ta jest całkowicie odporna na działanie wody. Panele winylowe mogą być stosowane na podłogach, ścianach i oczywiście w łazienkach z ogrzewaniem podłogowym. W przypadku montażu paneli w systemie pływającym, nie zaleca się instalowania ich w strefie prysznica.

Zalety podłóg winylowych w łazience

Oprócz łatwości użytkowania, o której już wspomniano, panele winylowe mają bardzo ważne zalety, które nabierają nowego znaczenia w łazienkach. Po pierwsze, ciepła podłoga. Badania pokazują, że jeśli decydujemy się na ogrzewanie podłogowe, to najczęściej wybieramy łazienkę jako miejsce, w którym ten rodzaj ogrzewania sprawdza się najlepiej. Kto nie lubi po wyjściu z kąpieli położyć stóp na ciepłej podłodze? I to właśnie panele winylowe z rdzeniem mineralnym są idealnym rozwiązaniem, gdy mamy lub chcemy mieć ciepłą podłogę w łazience. Niski opór cieplny oznacza, że pod tym względem winyl jest tak samo dobry jak płytki podłogowe.

Ponadto panele winylowe są bardzo odporne na ścieranie, zarysowania i inne uszkodzenia. Nawet jeśli panel ulegnie uszkodzeniu, nie trzeba będzie wymieniać całej podłogi, tylko jeden element – bez konieczności wzywania specjalisty. Wreszcie, struktura paneli winylowych daje komfort i stabilność Twoim stopom. Winyl nie jest śliski, co czyni go bardzo bezpiecznym do stosowania w łazience, nawet dla najmłodszych.

Panele tego typu w łazienkach to silny trend, który będzie dominował w aranżacji wnętrz w najbliższych latach. Nie ma drugiego tak uniwersalnego materiału, który mógłby zastąpić nieco przestarzałe płytki podłogowe. Podłoga winylowa ma również tę przewagę nad płytkami, że możemy ją sami zamontować.

Wady podłóg winylowych

Oczywiście, jak każde rozwiązanie, płytki winylowe w łazience mają wady. Jeśli chcesz podjąć dobrą i przemyślaną decyzję, musisz również wziąć pod uwagę. Wysoka cena materiału. Podczas gdy instalacja paneli winylowych i płytek jest stosunkowo niedroga, cena samego materiału jest dość wysoka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.