sistudio.pl

Portal budowlany

meble rustykalne do salonu
Wnętrza

Jakie wybrać meble rustykalne do salonu?

Spośród licznych stylów w aranżacji wnętrz wyróżnia się jeden, o którym niektórzy powiedzą, że jest zbyt prosty i surowy. A innych zachwyca taki styl pełen uroku i klimatu nawiązujący do wystroju dawnej wiejskiej chaty.

Jaki jest styl rustykalny?

Aranżacja pomieszczeń w stylu rustykalnym oparta jest o takie materiały, jak drewno, kamienie, wyroby gliniane i wiklinowe, słoma, suszone rośliny, czyli wszystko co jest naturalne. To również proste dekoracje rodem z przed dziesiątek lat, jak lampa naftowa, stare świeczniki, stary zegar z kukułka, stare żelazka, wyszywane makatki i poszewki na poduszeczki, haftowane obrusy, kilimy na łóżka, dywany na ścianie, dziergane chodniki na podłodze, płytki imitujące kamienie, poroże na ścianie, kute metalowe żyrandole, szydełkowy pled lub szydełkowa chusta z frędzlami do okrycia się przed zimnem. Jak również starodawne meble w każdego pomieszczenia, a w tym także meble rustykalne do salonu. Styl rustykalny to również naturalne tkaniny, jak len i wełna. I kolory ścian w barwach ciepłych i naturalnych. Mile widziana jest także ceglana ściana, która bardzo dodaje klimatu rustykalnego.

Salon zaaranżowany w rustykalnym stylu

Gdy kochamy starodawny styl wiejskich chat, to kupujemy meble rustykalne do salonu, jak i do wszystkich innych pomieszczeń w domu.
Salon stanowi bardzo ważne pomieszczenie, gdyż nie tylko często przebywamy w nim z naszą najbliższą rodziną, lecz również w salonie przyjmujemy gości. Na pewno wielu z nich odnajdzie w nim swoje klimaty, choć zapewne będą i tacy, którzy swojego salonu nie zaaranżowaliby w tak osobliwym stylu.

Rustykalny styl, to surowe piękno przybliżające do natury. Meble rustykalne do salonu i w ogóle aranżacja salonu w stylu rustykalnym wymaga pracy. Meble trzeba wyszukać na rynku i dobrać odpowiednie dodatki, a to wcale nie jest proste. Najbardziej wskazane do takiego salonu są meble z litego drewna. To znaczy, że producent gwarantuje, że przedmiot jest trwały i mocny, bo w 100% wykonany z drewna. Meble rustykalne do salonu wykonane z drewna, to szafy, komody, kredensy, stoły, stoliki, ławy do siedzenia, krzesła, łóżka.

Jeszcze co nieco o rustykalnym stylu

W stylu rustykalnym można urządzić nie tylko wnętrze domu, lecz również mieszkanie w bloku. Nawet z braku możliwości można w takim stylu urządzić tylko jedno pomieszczenie w domu lub w mieszkaniu. I nie musi to być salon, lecz może to być także na przykład sypialnia, kuchnia, albo gabinet, czy domowa biblioteka. A nawet łazienka lub pokój kąpielowy.