sistudio.pl

Portal budowlany

Kominek gazowy
Dom

Kominek gazowy – co warto wiedzieć przed jego zakupem?

Kominek wielu osobom kojarzy się z tradycyjnym paleniskiem na drewno. Nic bardziej mylnego – istnieją też kominki gazowe! Czym się charakteryzują? Jakie mają zalety (jest ich sporo!) i co je łączy z tradycyjnymi kominkami? Podpowiadamy też na co warto zwrócić uwagę przed kupnem i montażem kominka gazowego!

Któż z nas nie marzy o własnym kominku w salonie? Nadaje on unikalnego klimatu, a wspólnie spędzone rodzinne wieczory przy płomykach ognia wywołują w nas poczucie błogości. Czasem jednak montaż tradycyjnego kominka jest problematyczny. W takim wypadku świetnie spisze się właśnie… kominek gazowy!

Kominek na gaz nie wymaga od nas dodatkowej pracy czy gromadzenia opału, a dzięki pełnej automatyce jest niezwykle praktyczny. Kominek gazowy jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią “brudzić” się przy czyszczeniu kominka. Istotną rzeczą przemawiającą na ich korzyść jest również też to, że są bardzo bezpieczne (mają m.in. wbudowaną blokadę rodzicielską). Dzięki temu możemy być spokojni, że nasze pociechy nie zrobią sobie w żaden sposób krzywdy.

Dodatkowo, kominek posiada szereg czujników bezpieczeństwa, które monitorują jego pracę. To sprawia, że urządzenie jest w stanie wyłączyć się samoistnie przy wykryciu jakiejkolwiek usterki. Urządzenia te są też wyjątkowo szczelne.

Kominek gazowy – dostosowany do naszych potrzeb

Kominki gazowe to przede wszystkim nowoczesne urządzenia wykorzystujące najnowsze technologie i wykonane z najwyższej klasy materiałów. Zapewniają wyjątkowo realistyczne wrażenie ognia. Dzieje się tak za sprawą ręcznie malowanych, dedykowanych specjalnie dla kominków gazowych ceramicznych polan. Dzięki temu palenisko jest łudząco podobne do tradycyjnego kominka opalanego drewnem. Co więcej, ceramiczne polana są ułożone kaskadowo, a palnik wykonany w technologii 3D dzięki czemu płomień jest wysoki i przestronny. Całość sterowana jest za pomocą pilota, co sprawia, że rozpalić lub wygasić kominek możemy… przyciskając odpowiedni przycisk! Mamy również możliwość regulacji wysokości płomienia. Podnosi to zdecydowanie komfort użytkowania. Dzięki temu nie musimy męczyć się przy rozpalaniu ognia.

Najwyższa jakość, nieoceniony klimat – kominek gazowy w domu

W zależności od naszych wymagań możemy dostosować kominek do naszych potrzeb. Do wyboru mamy szeroką gamę formatów, akcesoriów i wykończeń. Przy zakupie warto też zwrócić uwagę by kominek był wykonany z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, a używane podzespoły posiadały odpowiednie certyfikaty. To właśnie dzięki najwyższej jakości materiałów proces spalania w kominku gazowym jest zoptymalizowany.

W kominkach gazowych niemal wszystko odbywa się automatycznie. Jednak poza wszelkimi wyżej wymienionymi technikaliami urządzenie to daje nam zdecydowanie więcej. Czy istnieje bowiem coś innego co jest w stanie wytworzyć tak niepowtarzalny klimat jak właśnie rozpalony kominek? Odpoczynek po ciężkim dniu pracy z kubkiem gorącej herbaty nabierze niezwykłego charakteru. W prosty sposób możemy podarować sobie trochę tego cudownego klimatu. Przykładowe kominki gazowe można zobaczyć tutaj: www.defrohome.pl/kominki-na-gaz.