sistudio.pl

Portal budowlany

Wynajem koparek
Budownictwo

Wynajem koparek – jak znaleźć sprzęt?

Każdy inwestor doskonale wie, że podczas przeprowadzania różnego rodzaju prac budowlanych, czyli np. stawiania domu jednorodzinnego, niezbędne jest wynajęcie określonego rodzaju sprzętów i maszyn. Często jednak w przypadku tych największych i najpoważniejszych pojazdów, mało kto wie, gdzie dokonać takiego wynajmu, a także jak znaleźć odpowiedni dla siebie sprzęt. Jak to więc wygląda? Jak wynająć koparkę?

Dlaczego warto wynajmować koparki?

Zanim jednak przejdziemy do szczegółów związanych z tym, gdzie i jak wynająć koparkę do prac budowlanych, w pierwszej kolejności zastanowimy się nad tym, kiedy taki wynajem zastosować. Ponadto odpowiemy na pytanie, jakie korzyści płyną z posiadania na placu budowy takiego sprzętu, jak koparka.

Koparka to wielkogabarytowe urządzenie mechaniczne, które wykorzystywane jest do wykonywania wykopów w ziemi. Często stosuje się ją np. podczas kopania fundamentów, czy też zamieszczania rur kanalizacyjnych i innego typu przyłączy. Jej niewątpliwą zaletą jest szybkość i efektywność działania. Praca, która wykonywana ręcznie zajęłaby kilka dni, koparka jest w stanie zrealizować w ciągu kilku godzin. Mało tego, koszt wynajęcia koparki z pewnością będzie niższy niż pensja pracowników zatrudnionych do wykonania potrzebnych prac.

Warto sobie w tym miejscu zadać pytanie, dlaczego warto zdecydować się na wynajem koparki? Pierwszym aspektem przejawiającym za wynajęciem koparki jest możliwość oszczędności. Kupno koparki wiąże się często z koniecznością poniesienia wysokich kosztów porównywalnych do tych, związanych z budową całego domu. Inwestowanie w taki sprzęt w przypadku osoby prywatnej jest nieopłacalne. Lepszym pomysłem jest wynajęcie koparki za stosunkowo niską cenę.

Czym powinna charakteryzować się dobra wypożyczalnia sprzętu budowlanego?

Możliwość wypożyczenia koparek dostarcza nam ogromnych korzyści finansowych. Warto się zatem zastanowić, jak znaleźć odpowiednią wypożyczalnię, która pozwoli na wygodne, fachowe i bezpiecznie wykonanie wszystkich prac. Jak wygląda ten proces? Czym musi się charakteryzować wypożyczalnia sprzętu budowlanego?

Zdecydowanie najważniejszą cechą każdej wypożyczalni, która oferuje swoim klientom wypożyczenie koparek, jest szeroki zakres dostępnych w ofercie maszyn. Jak bowiem wiadomo, prace budowlane można przeprowadzać w wielu różnych miejscach w różnym zakresie. Często wymagana będzie koparka, która jest przeznaczona do poruszania się po trudnym terenie (będzie wyposażona w gąsienice lub specjalne koła do trudnego terenu). Oczywiście wielkość koparki trzeba dopasować do zakresu wykonywanych prac. Istotne jest to, żeby w ofercie wypożyczalni znalazły się maszyny przeznaczone do różnego rodzaju zastosowań.

Nie da się ukryć, że kolejnym bardzo ważnym zagadnieniem, jeśli chodzi o wybieranie wypożyczalni koparek, są dostępne terminy wynajmu oraz co najważniejsze, wiarygodność danej wypożyczalni w tym zakresie. Często bowiem zdarza się tak, że pomimo zarezerwowania koparki na dany termin, nie jest on przez wypożyczalnię dotrzymywany. Prowadzi to oczywiście do chaosu na placu budowy, a także ryzyka powstawania poważnych opóźnień.

Dodatkowe usługi wypożyczalni

Oprócz powyżej nadmienionych cech charakterystycznych dobrej wypożyczalni warto również zwrócić uwagę na kilka niuansów, które jako usługi dodatkowe będą doskonale wpływały na jakość realizowanej budowy. Przede wszystkim warto tu wspomnieć, że koparka w dniu rozpoczęcia wypożyczenia zostanie dostarczona przez firmę na budowę, a po zakończeniu prac zostanie z niej odebrana. Dobrym pomysłem jest także posiadanie przez firmę wypożyczającą odpowiedniej usługi w postaci zabezpieczenia dla wypożyczającego, który będzie mógł skorzystać z innej koparki w razie gdyby pierwsza np. doznała awarii.

Jaką wypożyczalnie można polecić?

Znalezienie dobrej wypożyczalni nie jest łatwą sprawą. Na szczęście na rynku znajdują się takie firmy jak np. http://budo-trans.com, które idealnie wpisują się w charakterystykę wartego uwagi miejsca do wypożyczenia koparki. Firma ta ceniona jest nie tylko za rozbudowaną ofertę, jakość usług, czy też doświadczenie na rynku. Na uwagę zasługuje też fakt, że klienci uznają Budo- trans za firmę wiarygodną, która zapewnia odpowiedni przebieg wszystkich wykonywanych na placu budowy prac.