sistudio.pl

Portal budowlany

Dom

Pralnia w domu – dlaczego warto zdecydować się na takie pomieszczenie w domu jednorodzinnym?

Planując budowę wymarzonego domu, starannie analizujemy dostępne w sprzedaży projekty – zarówno pod kątem estetyki, jak i funkcjonalności. Prócz podstawowych pomieszczeń, takich jak sypialnie czy kuchnia, nierzadko decydujemy się także na dodatkowe udogodnienia, takie jak chociażby schowek lub pralnia. Posiadanie tej ostatniej docenimy szczególnie w sytuacji, gdy nasza rodzina obejmuje wiele osób, generujących duże ilości brudnej odzieży do uprania. Dlaczego warto wybrać projekt domu jednorodzinnego z pralnią?

 

Łatwiejsze utrzymanie porządku we wnętrzach

Nawet niewielka pralnia sprawi, że w salonie, łazience czy pokojach znacznie łatwiej utrzymamy niezbędny ład. W takim pomieszczeniu możemy składować i segregować brudną odzież czy pościel, prać ją, jak również suszyć, eliminując konieczność rozkładania nieestetycznych suszarek w strefie mieszkalnej. Projekty domów z pralnią sprawią, że w łazience nie będziemy musieli używać hałaśliwej pralki oraz rozkładać stert prania, dzięki czemu stanie się ona znacznie bardziej komfortowa w codziennej eksploatacji.

 

Bezpieczne przechowywanie detergentów i akcesoriów

Każdy rodzic dziecka czy posiadacz zwierzaka świetnie zdaje sobie sprawę, jak kłopotliwe jest bezpieczne przechowywanie środków chemicznych używanych w domu – proszków, płynów czy wybielaczy. Dzięki zlokalizowanej w budynku pralni będziemy mogli trzymać detergenty z dala od dzieci i czworonogów, minimalizując ryzyko kontaktu naszych pociech i ulubieńców z groźnymi dla nich substancjami. Co więcej, w pralni możemy urządzić także wygodną prasowalnię, przechowując w niej żelazko i deskę do prasowania. Pozwoli nam to zaoszczędzić cenne miejsce w kuchni czy łazience oraz skupić się na prasowaniu bez obaw o przypadkowe poparzenie dziecka.

 

Możliwość wyboru idealnej pralki lub suszarki automatycznej

W większości popularnych projektów domów powierzchnia łazienek jest stosunkowo niewielka, generując konieczność niezwykle starannego doboru elementów ich wyposażenia. Tymczasem posiadając pralnię nie musimy zanadto ograniczać się podczas wyboru sprzętów AGD – w takim pomieszczeniu zazwyczaj bez trudu zmieści się nawet większa pralka czy automatyczna suszarka. Zaletą takiego rozwiązania jest także łatwiejszy dostęp do drzwiczek urządzenia oraz możliwość komfortowego wkładania i wyciągania prania z jego wnętrza. W konsekwencji możemy zapomnieć o ciasnocie i obijaniu się o sąsiednie sprzęty, zyskując znaczną wygodę podczas wstawiania cyklu prania lub suszenia.

 

Pralnia to funkcjonalne pomieszczenie, coraz chętniej uwzględniane w nowoczesnych projektach domów. Łączy w sobie wiele zalet, ułatwiając zachowanie ładu we wnętrzach oraz wygodne przechowywanie detergentów. Nawet niewielka pralnia pozwoli nam uprać, wysuszyć i uprasować odzież bez konieczności zajmowania łazienki, korzystnie wpływając na komfort użytkowania całego domu przez resztę jego mieszkańców. Z tego powodu warto wziąć pod uwagę zakup gotowego projektu z pralnią bądź wygospodarowanie miejsca na nią podczas dokonywania adaptacji.

Zdjęcie: Projekt domu – C333i Miarodajny – wariant IX z kolekcji Murator, arch. Przemysław Biryło

Artykuł sponsorowany: Projekty domów od MURATORA – https://projekty.muratordom.pl