sistudio.pl

Portal budowlany

jaki kolor ścian do biało czarnych mebli
Wnętrza

Jaki wybrać kolor ścian do biało czarnych mebli?

Biało czarne połączenie jest już klasyczne. Dlaczego? Są to kolory niezwykle eleganckie, które sprawdzają się niemal we wszystkich pomieszczeniach. Do tego są eleganckie i gustowne. Jaki kolor ścian do biało czarnych mebli wybrać, by mieszkanie wyglądało gustownie i ekskluzywnie?

Nowoczesny design

Biało czarne meble wyglądają efektownie z każdym dodatkiem kolorystycznym. Chcąc stworzyć mieszkanie nowoczesne powinniśmy skusić się na modne szarości.

Szarości w naszych mieszkaniach królują już od kilku sezonów. Warto to wykorzystać. Biało czarne meble będą świetnie wyglądały na tle szarej ściany. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednim dobraniu odcienia szarości. Jasna, zimna szarość idealnie sprawdzi się w pokojach, które nie są duże. W takim wnętrzu warto również wybrać więcej mebli białych, które rozjaśnią wnętrze.

Duży, przestronny salon będzie wyglądał niebanalnie, gdy użyjemy farb strukturalnych przypominających beton. Ciemniejszy odcień wprowadzi elegancki charakter do mieszkania. Industrialny charakter salonu warto podkreślić oświetleniem, którego kable leżą na ścianie, a lampy są proste i surowe. Czarne meble mogą stanowić przewagę.

Czerń i biel na ścianie

Zastanawiając się, jaki kolor ścian do biało czarnych mebli będzie idealny nie można zapomnieć o białych ścianach. Jest to rozwiązanie najbardziej zachowawcze, ale za to gwarantuje, że nie popełnimy żadnych błędów w aranżacji.

Bardzo elegancko wygląda cegła na ścianie. Świetnie sprawdzi się zarówno w czerwonym kolorze, który ociepli pokój dzienny i nada mu przytulniejszego charakteru, jak i w wersji białej, która jest elegancka i bardziej surowa.

Wersja dla odważnych jest pomalowanie ściany na czarno. Taka stylizacja salonu jest bardzo charakterystycznym i mocnym akcentem. Salon będzie wyglądał wyjątkowo, ale wyłącznie wtedy, gdy jest to pokój, który jest duży i przestronny. W małym pokoju dziennym zrobi się przygnębiający nastrój.

Mocny akcent

Rozpatrując, jaki kolor ścian do biało czarnych mebli wybrać warto pomyśleć o niebanalnych rozwiązaniach.

Czerwona, granatowa, turkusowa czy zielona ściana lub jej fragment sprawią, że salon stanie się bardzo charakterystyczny. Mocny akcent ożywi pokój dzienny. Trzeba jednak bardzo ostrożnie podchodzić do tego typu eksperymentów.

Intensywny kolor ścian w całym pokoju dziennym będzie zbyt przytłaczający. Chcąc uzyskać ciekawy i przyjemny dla oka efekt warto zaakcentować wyłącznie jedną ścianę lub tylko jej niewielki fragment. Reszta ścian powinna być w delikatnym kolorze. Idealnie sprawdzi się biel, beż czy écru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *