sistudio.pl

Portal budowlany

meble ogrodowe z palet projekt
Ogród

Meble ogrodowe z palet projekt

Dobrze mieć w ręku jakiś fach i umiejętności, dzięki którym sporo rzeczy w domu zrobimy samemu. Na szczęście dzisiaj, nawet jeżeli nie posiada się takiej wiedzy, można wspierać się Internetem. To właśnie tam z łatwością znajdziemy między innymi pomysły na to, jak samodzielnie zrobić meble ogrodowe z palet. Jeśli dotychczas nie posiadało się kompletu mebli do swojego ogródka, najwyższa pora to zmienić. Wystarczy jedno lub dwa wolne popołudnia oraz trochę niedrogich materiałów, aby wyczarować bardzo ładne i stylowe meble z palet.

Meble ogrodowe z palet projekt

Palety drewniane to coś, co można kupić za kilkadziesiąt zł. Posiadając takie palety, z łatwością wykonamy z nich kanapę do ogrodu, stolik lub siedzisko. Wszystko w duchu tak modnych projektów DIY, w stylu prostym i minimalistycznym, który tak bardzo podoba się współczesnym ludziom. Co ważne, gotowy komplet takich mebli będzie nie tylko świetnie się prezentował, ale też nie zrujnuje naszej kieszeni. A przecież o to w tym wszystkim chodzi. Palety można kupić na aukcjach internetowych. Warto wybierać takie, które mają raczej oheblowane deski. W innym przypadku trzeba będzie jeszcze wyszlifować deski, co samo w sobie nie jest czynnością trudną, ale zajmuje trochę więcej czasu. Palety warto zabezpieczyć za pomocą farby. Można pomalować je na biało, albo zastosować środki, które pozwolą zachować naturalny kolor drewna, ale zabezpieczają je na przykład przed negatywnym wpływem wody. Ze względu na to, jak długo schną tego typu środki, w ciągu jednego dnia może nie udać się zrobić całego projektu do końca.

Siedzisko do ogrodu z palet

Bardzo często wykonanie mebli z palet wymaga tak naprawdę przybicia tylko kilku gwoździ. To zatem naprawdę łatwe zadanie. Można wykonać siedzisko z oparciem. Można też zdecydować się po prostu na siedzisko bez oparcia, który będzie stało oparte o ścianę domu lub tarasu. Aby kanapa była wygodna i stylowa, warto ozdobić ją za pomocą poduszek. Miękkie siedzisko zrobimy w ten sposób, że na dno kanapy położymy materac. Wystarczy taki zwykły dmuchany, który można następnie udekorować za pomocą pledu lub koca. Z palet możemy zrobić również bardzo wygodne stoliki. Ale to można ustawić po prostu na dwóch pieńkach z drewna. Inny świetny pomysł to zamontowanie zwykłych kółek u dołu palety, które możemy kupić na przykład w markecie budowlanym. Dzięki temu stolik będzie łatwy do przesunięcia i przestawienia w inne miejsce. Pogotowie instrukcję można sięgnąć do internetu, na przykład na bloki dotyczące majsterkowania i projektów do it yourself.