sistudio.pl

Portal budowlany

fotel wiszący w salonie
Dom

Fotel wiszący w salonie – czy warto?

Fotel wiszący w salonie to coraz częściej spotykany element wyposażenia wnętrz. Relaks w takim fotelu jest bardzo przyjemny i pozwala odpocząć po całym dniu pracy. Szczególnie w chłodne wieczory, miękki i ciepły fotel pozwoli zrelaksować się niczym w ciepły letni dzień na hamaku w ogrodzie. 

Fotel wiszący w salonie – przepis na relaks

Do tej pory wiszące fotele kojarzyły nam się raczej ogrodami, działkami lub ostatecznie balkonami. Jednak coraz częściej wykorzystujemy je w pokojach naszych dzieci, salonach, a nawet sypialniach. Bardzo dobrze sprawdzają się w dużych, otwartych przestrzeniach, gdzie nie mamy ograniczeń w montażu i podwieszeniu fotela do sufitu. Główną zaletą tego typu fotela jest bardzo duży komfort. Pozwala on swobodnie rozsiąść się i zrelaksować. Jest to duża frajda nie tylko dla dzieci, czy młodzieży, ale również dla nie jednego dorosłego. Dla najmłodszych pociech przeznaczone są przede wszystkim mniejsze, kolorowe siedziska lub kokony. Większe fotele w stylu boho, lub okrągłe kosze stworzono z myślą o relaksujących się dorosłych. Aktualnie w sklepach znaleźć możemy wiele różnych modeli foteli podwieszanych do sufity. Ewentualnie możemy zamocować je do metalowego stelaża. 

Fotel wiszący – do jakich wnętrz?

Bezapelacyjnie najbardziej atrakcyjną formą fotela wiszącego jest siedzisko, które montuje się bezpośrednio do sufitu za pomocą grubej liny lub metalowego łańcucha. Pozwala nam to bez ograniczeń korzystać z fotela i zapewnia maksymalną swobodę. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy delikatnie bujać się, a nawet dość mocno rozbujać się. Tego typu fotel nie nada się jednak do każdego typu wnętrza. Potrzebna jest nam duża i otwarta przestrzeń. Warto wydzielić całkowicie osobne miejsce, w którego okolicy nie będzie żadnych przedmiotów oraz mebli. Kluczowe jest zapewnienie bezpieczeństwa osób, które będą przebywały na fotelu. Nie można więc wieszać fotela w pobliżu ścian, mebli oraz dekoracji, które posiadają jakiekolwiek ostre elementy. Ważną kwestią jest również wybranie produktu od wiarygodnego i sprawdzonego producenta oraz wybrać fotel, który charakteryzuje się wysoką jakością. Szczególnie ważny jest mocny stelaż, odpowiednie wykończenie, a przede wszystkim wytrzymałe mocowanie. Naszą nieufność powinny wzbudzić wszystkie niepewne źródła zakupu oraz niska cena produktu. Fotel wykonany z kiepskiej jakości materiałów powinien od razu wzbudzić nasze zastrzeżenia. Pamiętajmy, że przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Wypadki mogą być katastrofalne w skutkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.