sistudio.pl

Portal budowlany

meble ogrodowe diy
Ogród

Meble ogrodowe diy – sposób na efektowny ogród

Ogród to miejsce, gdzie spędzamy letnie dni biesiadując ze znajomymi, bawiąc się z dziećmi czy po prostu odpoczywając w cieniu drzew. Jak wybrać meble do ogrodu, by były ciekawe i funkcjonalne?

Stół i ławka

W letnim ogrodzie zawsze jest sporo gości. Warto postarać się o długi, wygodny stół, który pomieści wszystkich biesiadników bez żadnych problemów. Nie znaczy to jednak, że trzeba wydać dużo pieniędzy na zakup mebla. Meble ogrodowe diy to rozwiązanie, które zapewni nie tylko meble idealnie dobrane do naszych potrzeb, ale również świetną zabawę w trakcie ich konstruowania.

Chcąc zbudować stół warto wykorzystać deski boazeryjne, które są wytrzymałe i gustowne. Uzupełnieniem miejsca do biesiadowania będzie ławeczka, którą również można wykonać z desek.

Wykonując meble ogrodowe diy musimy mieć wkrętarkę oraz odpowiednio dopasowane śruby. Na koniec pracy konieczne jest odpowiednie zaimpregnowanie wykonanych mebli. Dzięki temu meble ogrodowe diy będą nam służyły długie lata.

Niewielkie stoliki

Meble ogrodowe diy to również małe stoliki, które przydadzą się, gdy siedzimy na leżaku i potrzebujemy miejsca, by odstawić zimny sok. Do takiego wyzwania idealne będą palety.

Pierwszym krokiem wykonania mebli ogrodowych diy z palet jest dokładne wyszlifowanie ich. Jest to ważne nie tylko ze względu na estetykę mebli, ale przede wszystkim nasze bezpieczeństwo. Używanie palet nieoszlifowanych grozi skaleczeniem się drzazgą,

Następnie palety skręcamy przy pomocy wkrętarki, dzięki temu osiągniemy idealną wysokość stolika.

Huśtawka – niezbędne wyposażenie ogrodu

W każdym ogrodzie musi być huśtawka. Nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych, którzy również lubią tę formę relaksu.

Huśtawkę wykonujemy dokładnie tak samo, jak ławeczkę, którą zrobiliśmy do stołu. Ważne jest, by była wystarczająco szeroka, a oparcie wysokie. Dzięki odpowiednim wymiarom zapewnimy sobie komfortowy wypoczynek. Rzucając na huśtawkę kilka wygodnych, grubych poduszek będziemy mieli idealne miejsce do czytania.

Koniecznie trzeba pamiętać, że wieszając huśtawkę należy użyć łańcuchów o odpowiedniej wytrzymałości. Zbyt delikatny łańcuch może nie wytrzymać obciążenia.

Meble ogrodowe diy to idealny sposób na estetyczne i funkcjonalne wyposażenie ogrodu. Samodzielne wykonanie mebli nie jest trudne, nie wymaga również specjalistycznego sprzętu. Koniecznie jednak trzeba pamiętać, że drewno potrzebuje ochrony przed deszczem, mrozem oraz słońcem. Zaimpregnowanie mebli jest niezbędne. Warto również na zimę schować je do garażu, a na początku kolejnego sezony wyczyścić i jeszcze raz zaimpregnować.