sistudio.pl

Portal budowlany

wysiew trawy a przymrozki
Ogród

Wysiew trawy a przymrozki i ostre słońce

Piękna oraz zadbana posesja na której widnieje żywo – zielony trawnik to marzenie wielu z nas. Kiedy zatem zasiać trawę, aby szybko rosła a swym pięknym wyglądem potrafiła zadziwić niejednego przechodnia?

Jak prawidłowo wysiewać trawę?

Co prawda wysiew trawy nie należy to zbyt skomplikowanych czynności, ale przed wykonaniem tego zadania warto zapoznać się z kilkoma istotnymi wskazówkami. Często bowiem zdarza się tak, że na nic zdadzą się drogie nasiona trawy, jeżeli nie będziemy dobrze zorientowani jak oraz kiedy ją w pełni skutecznie zasiać.

Żaden właściciel posesji z pewnością nie chciałby, aby zamiast gęstego, zielonego trawnika w jego ogrodzie znajdowała się porośnięta chwastami łąka. W najgorszym wypadku może zdarzyć się tak, że trawa w ogóle nie wzejdzie.

Wysiew trawy a przymrozki i ostre słońce

Każdy profesjonalny ogrodnik doskonale wie, że w polskim
klimacie nasiona trawy w zależności od pory roku  są narażone nie tylko na palące słońce, lecz także na przymrozki i ulewy. Kiedy zatem oraz jak siać trawę ,aby była przepiękną ozdobą posesji?

Warto zawsze wiedzieć o tym, że przed wysiewem trawy należy zawsze w odpowiedni sposób przygotować podłoże. W tym celu należy rzetelnie oczyścić je ze wszystkiego, co może w przyszłości trawie przeszkadzać w prawidłowym wzroście. Zanim wysiejemy ziarna trawy z podłoża muszą zniknąć wszelkie chwasty, kamienie, korzenie patyki oraz pozostałe zanieczyszczenia.

Przed wysiewem trawy należy także sprawdzić ph gleby, a następnie wybrać taki gatunek trawy, który będzie dobrze wzrastał.

Najlepsza pora do wysiewu trawy

Niezwykle istotnym czynnikiem decydującym o kondycji trawy, jest określenie okresu, w którym zostanie przeprowadzony jej wysiew. Profesjonaliści z dziedziny ogrodnictwa zazwyczaj polecają wysiewać trawę późnym latem lub wczesną jesienią, kiedy to nie ma jeszcze przymrozków. Najlepsze miesiące to zatem sierpień – październik. W okresie tym bowiem gleba jest jeszcze dostatecznie wilgotna, a temperatury na tyle wysokie, że trawa ma idealne warunki do prawidłowego wzrostu.

Na wysiew trawy można także pozwolić sobie w okresie wiosennym – od kwietnia do czerwca. Podejmując taką decyzję należy zwrócić uwagę na pogodę czy ewentualnie nie zapowiadane są przymrozki, które to mogłaby zniweczyć plany.

Trzeba zawsze pamiętać o tym, że po posianiu trawy warto zabezpieczyć nasiona odrobiną ziemi, która to ochronni je skutecznie przed wysuszeniem. Niezwykle ważne jest także aby w okresie wzrostu trawę regularnie podlewać.