sistudio.pl

Portal budowlany

jak rozjaśnić przedpokój
Wnętrza

Jak rozjaśnić przedpokój – poradnik

Przedpokój jest najczęściej jednym z najgorzej oświetlonych pomieszczeń w naszym domu. Z tego powodu warto przyłożyć większą wagę do jego aranżacji. Na szczęście jego estetyczne i funkcjonalne urządzenie nie jest niczym trudnym i nawet przedpokój bardzo ciemny może być dużo jaśniejszy. 

Jak rozjaśnić przedpokój? Wybór podłogi i koloru ścian

Przedpokój jest reprezentacyjnym miejscem naszego domu, ponieważ jest pierwszym pomieszczeniem, które widzą nasi goście, odwiedzając nas. Jeśli nasz korytarz należy do wąskich i ciemnych nie będą oni czuli się w nim dobrze, nie będzie on również pełnił roli wizytówki naszego domu. Aby go rozjaśnić, na początek należy zmienić kolor ścian na jasny. W tym przypadku sprawdzą się wszelkie odcienie beżu, bieli, szarości oraz kolory pastelowe. Pozwoli nam to optycznie powiększyć przestrzeń naszego pomieszczenia. Warto zaopatrzyć się w farby, które są odporne na zmywanie. Pomoże to utrzymać przedpokój w nienagannym stanie. Jeśli nie chcemy malować ścian, możemy użyć także tapety w minimalistyczne i delikatne wzory. Utrzymanie jej w czystości nie powinno stanowić dla nas problemu. 

Innym pomysłem na to jak rozjaśnić przedpokój jest wybór odpowiedniego rodzaju oraz koloru podłogi. Idealnym pomysłem będzie wybranie jasnych odcieni płytek lub paneli. Ważne jednak, aby były to materiały wysokiej jakości i odporne na ścieranie, wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne. 

Dodatki oraz oświetlenie

Dodatki pełnią bardzo ważną rolę w każdym pomieszczeniu, dlatego powinniśmy przyłożyć do nich wagę także w przypadku przedpokoju. Bardzo ważnym elementem, którego nie może zabraknąć, jest lustro. Powiększy ono przestrzeń i doda pomieszczeniu głębi. Dodatkowo jeśli w pobliżu lustra umieścimy lampy, odbiją ono światło i sprawią, że przedpokój będzie dużo lepiej oświetlony. Podczas wyboru mebli warto postawić na te, które charakteryzują się prostą formą i jasnymi kolorami. Sprawdzi się również zasada im mniej, tym lepiej. Jeśli więc mamy taką możliwość postawmy jedynie na konsolę lub pojedynczą szafeczkę na buty. Jeśli natomiast pozwala nam na to przestrzeń, idealnym miejscem do przechowywania będzie pojemna szafa. Pamiętajmy również o oświetleniu. Centralne lampy nie są dobrym pomysłem, lepiej postawić na ozdobne kinkiety, których światło dotrze do każdego kąta naszego przedpokoju. Innym rozwiązaniem jest montaż halogenów po całej długości sufitu w naszym przedpokoju. Pamiętajmy także o tym, aby postawić na światło, które jest białe i jak najbardziej zbliżone do naturalnego światła dziennego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.