sistudio.pl

Portal budowlany

elegancki salon
Budownictwo

Jak urządzić elegancki salon?

Elegancki salon to wystrój, którym nie jeden z nas chciałby się pochwalić. Daje on poczucie luksusu i sprawia, że jest idealnym miejscem do relaksu oraz spędzania czasu z przyjaciółmi i rodziną. Bardzo ważne jest jednak, aby jego aranżacja była spójna i tworzyła kompozycję.

Przestrzeń

Eleganckie wnętrza to przede wszystkim pomieszczenia, które są przestronne. Niezależnie od tego, czy jest to mieszkanie, dom, czy apartament musimy uzyskać efekt głębi. Nie zawsze mamy możliwość finansową, aby dokonać generalnego remontu, jednak kilka sprytnych trików pozwoli nam tanim kosztem uzyskać efekt przestronnego pomieszczenia. Jeśli mamy jednak taką możliwość, warto wyburzyć kilka ścian, które pozwolą na wpuszczenie do pomieszczenia dodatkowej ilości światła i stworzą o wiele większą powierzchnię. Otwarte przestrzenie nadal są w modzie i nic nie wskazuje na to, że miałoby się to w najbliższym czasie zmienić. Dzięki temu promienie słoneczne mogą swobodnie wpadać do salonu i sprawiać wrażenie, że przestrzeni jest o wiele więcej niż w rzeczywistości. Duża ilość naturalnego światła słonecznego pomaga również w odprężeniu się i sprawia, że lepiej spędza nam się czas w tego typu salonie. 

Elegancki salon – dodatki

Jeśli jednak nie mamy możliwości na tak dużą zmianę istnieje kilka sposób, które również pomogą nam stworzyć elegancki salon. Jednym z nich jest zawieszenie zasłon, które sprawią, że okno wydaje się dużo większe to jeden z podstawowych sposobów. Miękkie tkaniny zastosowane w inny sposób również zdadzą egzamin. Zadbajmy o to, aby w pomieszczeniu znajdowało się wiele tekstur, co pomoże uzyskać efekt głębi. Innym ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie dużej ilości luster. Chociaż nawet jedno zawieszone na ścianie sprawi, że pokój uzyska nie tylko większą ilość światła, ale również wrażenie głębi. Powierzchnia lustra powiększa wrażenie przestrzeni, ponieważ odbija wnętrze salonu, przez co wydaje się ono większe. Jest to również fantastyczna dekoracja, szczególnie jeśli lustro umieszczone jest w ozdobnej ramie. Lśniąca tafla jest dekoracją samą w sobie, ale elementy złota lub srebra na ramie lustra są bardzo eleganckie. Aby uzyskać dodatkowy efekt przestrzeni w małych salonach, należy wykorzystywać dekoracje o trójwymiarowym efekcie. Jest to zdecydowanie metoda, którą pokochają wszyscy, którzy lubią bawić się formą aranżacji wnętrz i nie boją się odważnych rozwiązań. Jednym z takich dekoracji są tapety lub fototapety z motywem 3D. Jeszcze bardziej nadaje to głębi naszej przestrzeni. Ciekawy wzór dodatkowo nada elegancji.