sistudio.pl

Portal budowlany

Pawilony z płyty wielowarstwowej
Lifestyle

Pawilony z płyty wielowarstwowej i nie tylko. Jakie inne obiekty można wznieść z tego materiału?

Płyty wielowarstwowe wykorzystywane są do wznoszenia różnych budynków: pawilonów, hal, garaży, obiektów socjalno-biurowych, portierni, kiosków, chłodni i domków letniskowych. Żeby jednak projekt był wzniesiony w zgodzie z najlepszymi praktykami, potrzeba do tego zadania zatrudnić wyspecjalizowaną w tym firmę Płyt-Bud.

Płyty wielowarstwowe – ogromne możliwości

Jak napisaliśmy we wstępie, płyty wielowarstwowe umożliwiają wznoszenie większości obiektów budowlanych. Z jednej strony to sporych rozmiarów budynki jak pawilony czy hale, z drugiej mniejsze jak kioski czy stróżówki. Cenione są przez konstruktorów stawiających obiekty socjalno-biurowe, które spełniają wszelkie najważniejsze wymogi bezpieczeństwa – BHP i ppoż. 

Od lat też wybierane są jako budulec do wznoszenia garaży, szczególnie że łatwo je dopasować do własnych upodobań, zarówno gdy chodzi o wielkość, kształt bryły, kolorystykę, jak i wykończenie elewacji. Co ciekawe, z płyt wielowarstwowych można też budować domki letniskowe, które nie tylko zachwycają estetyką, ale też praktycznymi walorami. Doskonała izolacyjność sprawia, że zimą w domku jest ciepło, a latem panuje tu optymalny komfort termiczny, gdyż pomieszczenie się nie nagrzewa. Z płyt wielowarstwowych stawia się też tak specjalne budynki jak chłodnie.

Jak zbudowane są obiekty z płyt wielowarstwowych?

Firma Płyt-Bud (pełna oferta dostępna pod adresem plytbud.pl) oferuje budowę wiele różnych obiektów z płyt wielowarstwowych. Jak wygląda ich konstrukcja? Sprawdźmy! Składa się ona ze spawanego szkieletu z kształtowników stalowych zimno-giętych, które zapewniają idealną sztywność konstrukcji. Jest ona dodatkowo zabezpieczona antykorozyjnie, do czego używa się różnych specjalistycznych preparatów i farb. 

Równie solidne są ściany z wypełnieniem w postaci rdzenia, którym jest najczęściej styropian, poliuretan lub wełna mineralna. Znajdują się one w okładzinach stalowych o grubości 0,5 mm lub 0,55 mm pokrytych powłoką poliestrową. Rdzeń może mieć grubość od 60 do 200 mm i uzależniony jest od specyfiki obiektu, czyli jego przeznaczenia, ale też oczekiwań inwestora. 

Podłoga jest ocieplana i położona na ruszcie stalowym, który może być pokryty różnymi materiałami – wykładziną PCV lub panelami podłogowymi. Może też być posadowiona na posadzce betonowej. Stropodach tworzony jest z płyt dachowych. 

Dodatkowe elementy i instalacje

Ważne w całej konstrukcji są też elementy otworowe, czyli okna i drzwi zewnętrzne. Tworzone są z profili PCV lub aluminium. Szklone zestawami termoizolacyjnymi mogą być też zabezpieczone roletami zewnętrznymi. Jeśli tylko jest takie życzenie zamawiającego, można wstawić drzwi zewnętrzne stalowe pełne, ocieplane i malowane proszkowo. 

Do innych elementów, zwłaszcza zabezpieczających, zaliczamy szyby antywłamaniowe, zamki Gerda do drzwi zewnętrznych, wewnętrzne kraty stalowe i wspomniane przed chwilą rolety zewnętrzne. Wszystkie pawilony wyposażone są w instalację elektryczną, sanitarną i wentylacyjną, oczywiście wszystko wedle indywidualnych ustaleń. 

Co równie ważne, Płyt-Bud udziela 12-miesięcznej gwarancji na dostarczone pawilony. W jej ramach świadczona jest wymiana lub naprawa uszkodzonych elementów i innych błędów montażowych. 

Jeśli więc planujemy budowę większego lub mniejszego obiektu i zależy nam na jak najlepszej jakości i niskich kosztach, postawmy na płyty wielowarstwowe.