sistudio.pl

Portal budowlany

jak oklejać meble
Wnętrza

Jak oklejać meble folią samoprzylepną?

Kuchnia jest miejscem dość często użytkowanym, dlatego może zdarzyć się, że nasze fronty kuchenne nie wyglądają już tak dobrze jak wcześniej. Aby przywrócić im estetyczny wygląd, możemy odnowić je za pomocą folii samoprzylepnej. Jest to łatwe, szybkie i tanie rozwiązanie, które na dodatek nie tworzy bałaganu, który powstaje, chociażby podczas malowania farbą.

Jaką folię wybrać?

Na rynku znaleźć możemy mnogość wzorów i kolorów, w jakich dostępne są folie samoprzylepne. Dlatego bez problemu znajdziemy odcień lub fakturę, która będzie podobna do naszych starych frontów. Możemy również wybrać taką folię, która całkowicie odmieni nasze meble kuchenne. Ciekawym wyborem jest żywa czerwień, intensywna żółć, fuksjowy fiolet lub głęboka czerń. Niecodzienną aranżacją będzie wybór folii wzorzystej w kratę, koła, kwiaty lub trójkąty. Dla siebie znajdą coś również miłośnicy klasycznych rozwiązań, jakimi są szarości, biel, beż, drewno lub bardzo subtelne wzory. 

Dlaczego folie zyskują na popularności?

Folia samoprzylepna cechuje się odpornością na wilgoć, zmienne temperatury oraz częste przecieranie. Z tego powodu doskonale sprawdzi się nie tylko podczas renowacji mebli kuchennych, ale również innych mebli, szafek łazienkowych, czy nawet blatów stołów. Bez problemu można dociąć ją do odpowiedniego rozmiaru, a same jej naklejenie jest łatwe do wykonania. Dodatkowo jest to bardzo tanie rozwiązanie, nie nadweręży więc naszego portfela. 

Jak oklejać meble folią samoprzylepną?

Na początek powinniśmy przygotować powierzchnię, na której będziemy montować folię. Należy zdemontować uchwyty i zadbać o to, aby fronty były czyste i odtłuszczone. Należy pozostawić je do wyschnięcia. Następnie należy odmierzyć odpowiedni format folii za pomocą ołówka i linijki oraz odciąć go przy pomocy nożyczek. Warto pozostawić kilka centymetrów w zapasie z każdej ze stron, co ułatwi zawijanie krawędzi. Nadmiar folii bez problemu można obciąć nożykiem. 

Gdy mamy już odpowiedni wymierzony fragment folii należy przyłożyć go do powierzchni, którą chcemy okleić. Chwytając za jeden z rogów, należy odkleić kawałek folii i odwijać papier do środka, aby nie utrudniał nam naklejania. Następnie należy zacząć przyklejać folię, jednocześnie wygładzając powstałe nierówności. Pojedyncze pęcherzyki powietrza, które pozostały należy usunąć za pomocą igły. Gdy folia jest już przyklejona, należy dokładnie wygładzić cały front kuchenny oraz wszystkie krawędzie. Ostatni etap to użycie suszarki do włosów, aby okleina dobrze przywarła do powierzchni frontów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.