sistudio.pl

Portal budowlany

Dom

Jak zagospodarować miejsce pod telewizorem na ścianie?

Zamontowany telewizor na ścianie zapewnia dużą wszechstronność. Kiedy jest on umieszczony na ścianie, nie musisz już używać mebla, na którym stoi, a to otwiera wiele możliwości, jeśli chodzi o stylizację przestrzeni wokół telewizora. Nie da się jednak ukryć, że z jednej strony, posiadanie wielu opcji jest wspaniałą rzeczą, a z drugiej strony może być to trochę przytłaczające.

Gdzie jest zamontowany Twój telewizor?

Dobrym punktem wyjścia przy podejmowaniu decyzji o tym, co umieścić pod zamontowanym telewizorem, jest przyjrzenie się pomieszczeniu, w którym telewizor jest zamontowany – lub w którym planujesz go zamontować. Tak naprawdę najpierw należy ocenić, ile miejsca masz wokół telewizora. Jeśli telewizor znajduje się w otwartej przestrzeni, takiej jak wielki pokój, duży pokój rodzinny lub salon, nie tylko będziesz mieć miejsce na umieszczenie mebla multimedialnego, ale możesz chcieć użyć konsoli multimedialnej, aby pomóc zakotwiczyć telewizor. W tym wypadku szafka pod TV idealnie się sprawdzi, ponieważ będziesz mógł na niej trzymać takie rzeczy jak dekoder, pilota czy gry na konsolę. W przypadku, gdy telewizor znajduje się w mniejszym salonie lub pokoju dziennym, wyeliminowanie mebli pod telewizorem może zaoszczędzić trochę cennej przestrzeni.

Ile posiadasz elementów multimedialnych?

Oprócz wielkości pomieszczenia, przy podejmowaniu decyzji o tym, czy użyć mebli, czy nie, należy wziąć pod uwagę liczbę posiadanych urządzeń multimedialnych. Jeśli do telewizora podłączonych jest wiele urządzeń, takich jak dekodery telewizji kablowej, odtwarzacze Blu-ray, urządzenia do przesyłania strumieniowego i konsole do gier to bez komody RTV się nie obędzie.

Jakie meble najlepiej prezentują się pod zamontowanym telewizorem?

Przy wyborze mebla należy kierować się jedną ogólną zasadą: wybierz konsolę, która jest co najmniej nieco dłuższa niż długość ekranu telewizora, aby zrównoważyć wizualny ciężar telewizora. Poza tym, wybór „odpowiedniego”mebla jest kwestią osobistych preferencji. Przykładowo szafki bufety doskonale sprawdzają się pod zamontowanymi telewizorami z wielu powodów – nie tylko są dostępne w wielu stylowych opcjach i zapewniają dużą ilość miejsca do przechowywania, ale ich stosunkowo niska wysokość pozwala na zamontowanie telewizora na wygodnej wysokości. Wbudowane lub pozornie wbudowane szafki na media są dziś popularnym elementem wyposażenia domów. Nadają one wysokiej klasy niestandardowy wygląd i zapewniają miejsce do przechowywania wszystkiego. W sytuacji, gdy nie chcesz rezygnować z mebla, ale nadal chcesz mieć coś pod telewizorem to świetnym rozwiązaniem są półki . Pomagają one wkomponować telewizor w ogólny wystrój pokoju, eliminując efekt „czarnej skrzynki”, a także zapewniają dużą elastyczność. Możesz aktualizować i zmieniać układ akcesoriów na półkach tak często, jak tylko chcesz.