sistudio.pl

Portal budowlany

Dom

Krzesła do jadalni: tapicerowane czy drewniane?

Wybór krzeseł do jadalni to duże wyzwanie. Przy wyborze musimy brać pod uwagę wiele czynników. Powinniśmy dopasować je do stylu całego domu, dodatkowo powinniśmy sprawdzić, czy danego krzesła są komfortowe oraz zwrócić uwagę na materiały, z jakiego zostały wykonane. W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, które krzesła do jadalni wybrać, tapicerowane czy drewniane. Jakie są wady i zalety obu tych rozwiązań? Zapraszamy serdecznie do lektury!

Krzesła tapicerowane do jadalni

Krzesła tapicerowane posiadają bardzo dużo zalet. Jedną z nich jest oczywiście ich wygląd. Krzesła tego typu prezentują się dostojnie i elegancko w przeciwieństwie do krzeseł np. plastikowych. Krzesła tapicerowane cechują się również dużą wygodą w codziennym użytkowniku. Ich siedziska obite są materiałem typu welur lub aksamit. 

Krzesła tapicerowane świetnie prezentują się w pomieszczeniach z drewnianym stołem i innymi drewnianymi meblami. Połączenie krzeseł tapicerowanych i innych dodatków drewnianych to świetne rozwiązanie w nowoczesnych wnętrzach. 

Krzesła tapicerowane – jakie siedzisko?

Krzesła tapicerowane charakteryzują się tym, że mamy wybór, jakie siedzisko będzie w nim użyte. Ilość konfiguracji jest ogromna, dlatego postaramy się przybliżyć te najbardziej popularne. 

Do dwóch najbardziej znanych i cenionych stylów należą: styl nowoczesny oraz styl tradycyjny. Jeśli chodzi o materiały, z których zrobione jest obicie, to najczęściej możemy spotkać: welur, aksamit i bawełna. 

Krzesła tapicerowane – czyszczenie

Niewątpliwie, do zalet tego typu krzeseł jest ich łatwe czyszczenie. Wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką lub skorzystać z bardziej specjalistycznych środków przeznaczonych właśnie do czyszczenia tapicerek. 

Drewniane krzesła do jadalni

Krzesła drewniane to klasyka jeśli chodzi o meble w domu. Kiedyś w domach można było spotkać wyłącznie meble z drewna. Dopiero w ostatnich latach na rynku pojawiły się krzesła z plastiku czy metalu. Krzesła drewniane i meble mają jedną niewątpliwie ogromną zaletę – nigdy nie wychodzą z mody. Drewno zawsze będzie w modzie, dlatego zakup tego typu krzeseł jest zawsze dobrym pomysłem. Dodatkowo, drewno jako materiał jest bardzo trwałe. Jeśli odpowiednio zadbamy o krzesła drewniane, z pewnością mogą posłużyć nam przez długie lata. 

Zalety drewnianych krzeseł

Jedną z największych zalet krzeseł drewnianych, którą wymieniliśmy powyżej jest to, że krzesła z drewna zawsze są w modzie. Inną zaletą tego typu krzeseł jest ich estetyka oraz solidna konstrukcja. Kolejną zaletą krzeseł z drewna jest ich łatwość czyszczenia. Wystarczy je przecierać wilgotną szmatką, by utrzymać je w dobrej kondycji. Można również używać środków przeznaczonych do pielęgnacji drewna. 

Podsumowanie

Wybór pomiędzy krzesłami drewnianymi a tapicerowanymi nie jest prosty. Każde z rozwiązań ma swoje zalety. Jadalnia to miejsce, gdzie spędzamy bardzo dużo czasu, dlatego nie warto pochopnie podejmować decyzji zakupowych. Mamy nadzieje, że powyższe rady pomogą w podjęciu dobrej decyzji.