sistudio.pl

Portal budowlany

meble kuchenne biale
Dom

Jak wybrać meble kuchenne biale?

Kuchnia jest sercem każdego domu, dlatego przy wyborze mebli kuchennych często mamy duży dylemat. Pragniemy, aby to pomieszczenie było jednocześnie ciekawie urządzone i maksymalnie funkcjonalne. Na pytanie „Co wybrać?” jednak nikt nam nie odpowie, ponieważ sami musimy zdecydować, co jest dla nas najważniejsze we wnętrzu. 

Od czego zacząć aranżację kuchni

Przed wyborem frontów mebli kuchennych koniecznie musimy zastanowić się nad tym, jak będą wyglądały podłogi i ściany w naszej kuchni. Idealne dopasowanie tych trzech elementów jest kluczem odpowiedniej aranżacji naszego wnętrza. Niemniej jednak ważne jest także samo wykończenie mebli. W przypadku drewna nie będzie zbyt dużego problemu, który pojawia się jeśli wybieramy meble z płyty. Dwie największe zagwozdki to czy wybrać fronty matowe, czy w połysku oraz jaki kolor będzie odpowiedni do naszej kuchni. 

Matowe, czy w połysku?

Stojąc przed takim wyborem, należy przede wszystkim zastanowić się, jak wygląda nasze pomieszczenie, jaka jest jego wielkość oraz nasłonecznienie. Ważne jest również to jak planujemy rozmieścić oświetlenie, a także czy kuchnia będzie często użytkowana. Meble kuchenne biale na wysoki połysk są rozwiązaniem często wykorzystywanym w przypadku pomieszczeń małych. Światło odbijające się od tego typu frontów optycznie powiększają przestrzeń i nadają jej głębi. Rozwiązanie sprawdzi się także w przypadku wnętrz słabo oświetlonych. Meble kuchenne biale matowe będą wyglądały dobrze jedynie w kuchniach o dużej powierzchni, ponieważ nie odbija się od nich światło. Jeśli decydujemy się na tego typu fronty, musimy zadbać o dobre oświetlenie, jeśli nie mamy dużego dostępu do naturalnego światła słonecznego. Mat sprawi, że kuchnia będzie bardziej przytulna i przyjazna w odbiorze, dlatego warto połączyć go z drewnem lub fornirem. Nie widać na nich odcisków palców, jednak tłuste plamy są bardzo widoczne. 

Meble kuchenne biale

Biel króluje już od wielu sezonów jeśli chodzi o wybór mebli kuchennych. Meble kuchenne biale idealnie sprawdzają się w stylu skandynawskim oraz nowoczesnym. Nic dziwnego, ponieważ biel jest bardzo uniwersalnym kolorem i pasuje praktycznie do każdego stylu, łatwo również się ją aranżuje. Biała kuchnia łatwo łączy się z drewnem w postaci blatu, na podłodze lub ścianach. Dobrze wygląda także w zestawieniu z naturalnymi materiałami takimi jak kamień, marmur oraz nowoczesnym betonem, a także cegłą. Do białych mebli łatwo również dobrać sprzęt, ponieważ dobrze będzie wyglądał zarówno czarny, biały, stalowy, jak i taki w żywych kolorach na przykład czerwony lub niebieski.