sistudio.pl

Portal budowlany

wymiary zlewozmywaka
Wnętrza

Wymiary zlewozmywaka do kuchni

Czasami zdarza się tak, że do naszej kuchni potrzebny jest zlewozmywak. Na rynku możemy znaleźć dostępne zestawy o najróżniejszym wymiarach oraz kształtach. Jednakże nie zawsze nasza przestrzeń kuchenna pozwala nam na wszystkie rozwiązania. Gdy w naszej kuchni jest dużo miejsca, z pewnością możemy sobie pozwolić na ogromne rozmiary zlewozmywaka, co jest oczywiście ogromną zaletą w czasie dokonywania wyboru, ponieważ mamy zdecydowanie większe pole manewru. Wymiary zlewozmywaka to ciekawa kwestia.

Jakie są wymiary zlewów jednokomorowych?

Warto wiedzieć, iż zlewy jednokomorowe kupowane są w zdecydowanej mierze do przeciętnych gospodarstw domowych oraz mają formę prostokąta. W tym przypadku wymiary mogą być naprawdę różnorodne. Dużo zależy od tego, jaki mają kształt. Jeżeli posiadamy zmywarkę, zlewozmywak będzie nam zazwyczaj służył do tego, żeby umyć w nim owoce i warzywa, nalać wody do wazonu bądź będziemy mogli umyć parę kubków. W przypadku modeli jednokomorowych najczęściej pojawiający się wymiar 86 cm na 43, 5 cm. W tej sytuacji zlewozmywak będzie miał wymiary 86 cm na 50 cm.

Należy zaznaczyć, iż dosyć popularne w ostatnim czasie są przede wszystkim modele granitowe. Jeżeli chodzi o te wykonane ze stali to mają jedną wadę, a mianowicie szybciej ulegają zniszczeniom. Modele w pełni okrągłe są dosyć rzadko spotykane. Wymiary w tym przypadku to najczęściej  to 51 na 51 cm. Natomiast elementy mające kształt owalny często występują w kuchniach. Zazwyczaj mają 76 cm szerokości oraz 43 cm długości. Jednak pomimo tego możemy spotkać model mający 58 cm na 42 cm. Niekiedy ludzie decydują się na zakup jednokomorowego modelu w kształcie kwadratu. Jednakże ma to miejsce dosyć rzadko. W zaistniałej sytuacji wymiary będą wyglądały następująco: 47,5 cm, jeśli chodzi o szerokość i 46,5 cm w przypadku długości. 

Jakie są wymiary zlewów dwukomorowych?

Jeżeli nie posiadamy zmywarki, warto wyposażyć się w zlewozmywak dwukomorowy. Wtedy ma to doskonałe zastosowanie. Jedna z komór może stać się miejscem na nasze sztućce, talerze, filiżanki oraz inne naczynia. Natomiast druga będzie miała za zadanie je płukać. W przypadku zlewów dwukomorowych wymiary nie są już tak jednoznaczne. Musimy przede wszystkim sprawdzić, na jakie dokładnie wymiary możemy sobie pozwolić w przypadku danego modelu. Najlepszy zlewozmywak w tej sytuacji to taki, który posiada 79 cm szerokości, a także 50 cm długości. Jeżeli kuchnia ma naprawdę ogromne rozmiary to warto wtedy wybrać zlewozmywak o wymiarach 80 cm na 60 cm.