sistudio.pl

Portal budowlany

Dom

Szklane panele do kuchni – ciekawe dekoracje nad blatem

Każda osoba, która jest na etapie urządzania własnej kuchni zdaje sobie sprawę z tego, jak trudne jest odpowiednie wykończenie ściany nad blatem roboczym. Zastosowanie tradycyjnych płytek wydaje się dość trudnym rozwiązaniem, nie mówiąc już o tym, że ciężko jest utrzymać je w idealnej czystości. Dlatego też coraz większa liczba osób decyduje się na szklane panele kuchenne, które mają długą listę zalet.

Czym są szklane panele kuchenne?

Są one wykonane ze szkła hartowanego, które zazwyczaj ozdobione jest wzorem podkreślającym charakter pomieszczenia. Szklane panele kuchenne doskonale zastępują tradycyjne płytki. Są one nie tylko bardzo funkcjonalne, ale także estetyczne, a przy okazji chronią powierzchnię ściany przed zabrudzeniami powstającymi przy gotowaniu.

Z racji tego, że szyby do kuchni wykonane są ze szkła hartowanego, wyróżniają się bardzo wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne.

W jaki sposób montuje się szklane panele kuchenne?

Panele wykonane ze szkła hartowanego są doskonałym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie ściana narażona jest na wilgoć i zabrudzenia. Bardzo łatwo utrzymać je w czystości, a codzienna pielęgnacja ogranicza się do przetarcia ich przy pomocy nasączonej łagodnym detergentem szmatki. Pomimo tego, że szklane panele najczęściej montuje się w kuchniach, to coraz częściej spotkać je można także w salonach czy też łazienkach.

Z racji tego, że panele kuchenne dostępne są w różnych wzorach, mogą one stanowić niebanalną dekorację pomieszczenia. Wiele osób natomiast zastanawia się, w jaki sposób się je montuje. Otóż, najczęściej spotykaną metodą jest użycie kleju. Warto pamiętać o wyborze panelu, którego grubość będzie wynosić co najmniej 4 mm. Proces wysychania kleju trwa około 48 godzin, a sam montaż jest łatwy i szybki.

Jakie zalety posiadają szklane panele kuchenne?

Coraz większa liczba osób decyduje się na umieszczenie paneli wykonanych ze szkła hartowanego w przestrzeni między blatem a górnymi szafkami. Jest to materiał, który wykazuje wysoką odporność na stłuczenia, a także wysoką temperaturę. Każda osoba, która chciałaby, by je kuchnia zyskała nowoczesnego charakteru, powinna rozważyć zakup szklanych paneli. 

Wystarczy zerknąć na szeroką i zróżnicowaną ofertę szklanych paneli, by przekonać się, że ich kolorystyka i motywy są praktycznie nieograniczone. Dzięki temu można uzyskać naprawdę niepowtarzalny efekt, który sprawi, że kuchnia będzie zachwycać już od momentu wejścia do niej.

Dodatkowo, szklane panele są dość tanie – zwłaszcza w porównaniu z wysokiej jakości płytkami naściennymi. Dodatkowo nie posiadają one żadnych nierówności i fug, w których może gromadzić się brud. Ważne, by do pielęgnacji paneli kuchennych nie używać ostrych gąbek, które mogą porysować ich powierzchnię. Najlepiej sprawdzą się miękkie szmatki wykonane z flaneli.

Niemniej jednak szklane panele kuchenne wcale nie są pozbawione wad – ich błyszcząca powierzchnia co prawda jest łatwa w czyszczenie, ale brud gromadzi się na niej dość łatwo. Odciski palców i tłuste smugi są doskonale widoczne na lśniącej powierzchni.