sistudio.pl

Portal budowlany

Dom Lifestyle

Sypialnia dla singla – jak ją urządzić?

Nie każdy z nas spotkał już w swoim życiu drugą połówkę. Niektórzy również z własnego wyboru decydują się wieść szczęśliwe życie singla i cieszyć wolnością. Niemniej jednak wcale nie oznacza to, że nie muszą oni przykładać nieco większej uwagi do tego, by w należyty sposób urządzić swoją sypialnię. To właśnie w niej mogą korzystać z chwili samotności i błogiego spokoju, a także mogą sobie zagwarantować taki wypoczynek, na jaki w rzeczywistości zasługują. Wobec tego, jak można odpowiednio urządzić i zaaranżować sypialnię dla singli?

Nawet jednoosobowe łóżko musi być wygodne!

W sypialni dla singla z całą pewnością stanie jednoosobowe łóżko. Oczywiście może mieć ono mniejsze lub większe wymiary, jednak nie można zapomnieć o tym, że ten mebel pozwala nam na wypoczynek i relaks. Tak naprawdę, w przypadku urządzania całej sypialni dla singla, to nie samo łóżko staje się najważniejsze, ale odpowiednio dobrany materac. To on będzie pomagał nam w wypoczywaniu, a także będzie gwarancją zdrowego i spokojnego snu. Wybierając dany materac musimy zwrócić uwagę na:

  • twardość – nie dajmy się zwieść pozorom i przekonaniom, że im twardszy materac, tym lepszy on będzie dla naszego kręgosłupa. Jest to bowiem błędne przekonanie! Materac powinniśmy zawsze dobrać do naszej wagi, wówczas zapewni on nam wyjątkowo komfortowe warunki do wypoczynku.
  • rozmiar – to kolejny ważny aspekt, na który powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze materaca. Musi on być odpowiednio dopasowany do ram łóżka. Dzięki temu będzie się on estetycznie prezentował, a także nie zaburzy płynności naszego snu.

Dopiero w momencie, kiedy wybierzemy idealny materac, można przystąpić do dalszego urządzania sypialni dla singli. Z pewnością warto również dobrać idealną pościel, która dopasuje się do całej aranżacji.

Zadbajmy o przytulny wystrój za pomocą oryginalnych dodatków

Sypialnia dla singla powinna być klimatyczna i odpowiednio zaaranżowana. Taki efekt można osiągnąć tylko za pomocą odpowiednio dobranych dodatków. Zwykle w sypialni dla singla powinny znaleźć się klimatyczne obrazy, a także dekoracje odpowiednie dla danego stylu aranżacyjnego. Tak więc jeśli:

  • sypialnia dla singla urządzona jest w stylu glamour wówczas zdecydujmy się na dodatki utrzymane w kolorystyce złota lub srebra. Ciekawym pomysłem mogą być również kryształowe świeczniki.
  • sypialnia dla singla urządzona jest w stylu minimalistycznym wówczas postawmy na dodatki utrzymane w prostych – najlepiej geometrycznych – formach i kształtach, a także w stonowanej kolorystyczne.
  • sypialnia dla singla urządzona jest w stylu klasycznym wówczas możemy dopasować do niej dodatki z drewna lub innych, naturalnych materiałów.

Dzięki takiej kompozycji nawet sypialnia dla singla będzie miała nietuzinkowy i ponadczasowy charakter, a samotnicy z pewnością będą mogli w niej wypoczywać w wyjątkowy sposób.

Pamiętajmy o odpowiednim i nastrojowym oświetleniu

Urządzanie sypialni dla singla nie byłoby kompletne, gdyby nie dobór odpowiedniego oświetlenia. Z pewnością na środku sufitu znajduje się już główna lampa, jednak nie będzie ona wystarczająca. Warto pokusić się o wykreowanie odpowiedniego nastroju i tajemniczości. Idealnym rozwiązaniem mogą być kinkiety ściennea także taśmy LED w ulubionych kolorach. Wówczas po wyłączeniu głównego oświetlenia, możem cieszyć się niewielkimi, punktowymi lampkami, które pomogą wprawić każdego singla w dobry nastrój. Tak zaaranżowana sypialnia dla singla z pewnością spełni ich oczekiwania i będzie odpowiedzią na ich potrzeby.