sistudio.pl

Portal budowlany

Klimatyzatory split - zalety i zastosowanie
Dom

Klimatyzatory split – zalety i zastosowanie

Klimatyzatory split są bardzo chętnie wybierane, co wynika z ich funkcjonalności, atrakcyjnej ceny, wydajności. Za ich pomocą możliwe jest cieszenie się komfortem termicznym przez cały rok. Rewelacyjnie nadają się do domowego zacisza i biura. Można liczyć na mnogość rodzajów klimatyzatorów, w zależności od zastosowania i oferowanych udogodnień.

Dlaczego warto zdecydować się na klimatyzatory split?

Nowoczesne klimatyzatory split mają wiele funkcji, mogą być użytkowane przez cały rok. Chłodzą powietrze, ogrzewają je, filtrują, osuszają. Na korzyść tego typu urządzeń przemawia prosto obsługa, niezwykle wygodna, intuicyjna. Klimatyzatory split są relatywnie ciche, dzięki czemu nie przeszkadzają domownikom. Ma to szczególne znaczenie w sypialni, przede wszystkim nocą. Można wobec tego cieszyć się komfortem termicznym przez całą dobę, bez zaburzenia snu. Klimatyzatory split świetnie sprawdzą się także w pokoju dziecięcym. W sprzedaży dostępne są nawet urządzenia z funkcją trybu nocnego.

Ogromny wybór sprawia, że nie ma problemu z dopasowaniem klimatyzatora do swoich indywidualnych potrzeb, preferencji i metrażu. Dużą zaletą jest także funkcja samooczyszczania., co przeciwdziała namnażaniu się pleśni i niweluje nieprzyjemne zapachy. Klimatyzatory split ma trwałe i wydajne. Mogą mieć nawet wmontowane filtry antybakteryjne, co przekłada się na zmniejszenie zanieczyszczeń. Ma to szczególne znaczenie w przypadku alergików.

Nowoczesne klimatyzatory split są wyposażone w czujniki mierzące temperaturę otoczenia, dzięki czemu idealnie dopasują swoje parametry do bieżących potrzeb. Urządzenie mogą mieć także jonizator, co gwarantuje większy komfort przebywania w pomieszczeniach.

Jaki wybrać rodzaj klimatyzatory split?

Klimatyzatory split występują w wielu wariantach, ale najczęściej wybór pada na modele ścienne. Montuje się je bezpośrednio na ścianie, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Można liczyć na znalezienie stylowego urządzenia, które pełni funkcję praktycznej dekoracji. Nie brakuje klimatyzatorów o eleganckim designie, który stają się ciekawą ozdobą ścienną. Nie trzeba ograniczać się wyłącznie do uniwersalnej klasyki w postaci białego urządzenia.

W sprzedaży znajdują się także klimatyzatory ścienno-przysufitowe, czyli montowane na konstrukcji stropu. Jeżeli ktoś ma wysoki sufit, to będzie to dla niego idealne rozwiązanie. Sporo miejsca pozwala zaoszczędzić również klimatyzator kasetowy. Na jego korzyść przemawia równomierne rozprowadzanie powietrza w różnym kierunku. Przekłada się to oczywiście na wysoki komfort termiczny w pomieszczeniach.

Jeżeli ktoś szuka klimatyzatora idealnie nadającego się do biura, obiektu użyteczności publicznej, to powinien zainteresować się urządzeniami kanałowymi. Można liczyć na wysoką estetykę, bo widoczną częścią jest tylko kratka, przez którą wylatuje powietrze. Wszystkie pozostałe elementy są ukryte w stropie. Wyróżnia się również klimatyzatory konsolowe, stosowane głównie w obiektach komercyjnych, biurach i obiektach administracji publicznej. Są również klimatyzatory przypodłogowe, do użytku domowego i komercyjnego.