sistudio.pl

Portal budowlany

Jak udekorować swój dom
Wnętrza

Jak udekorować swój dom w nowoczesnym stylu? Oto kilka wskazówek

Jeszcze kilkanaście lat temu wnętrza wielu domów były chaotyczne. Zdecydowanie nie dało się ich opisać w kategorii jakiegoś stylu. To się jednak zmieniło. Coraz większa liczba osób zwraca uwagę na aranżację wnętrz, starannie dobierając wszelkie szczegóły i ozdoby. Po jakie dekoracje sięgnąć, aby wpisywały się one w nowoczesne trendy?

Zwróć uwagę na materiał

Wybierając dekoracje do domu, warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału zostały wykonane. Drewniane ozdoby to świetny pomysł w przypadku surowych i minimalistycznych aranżacji, do których trzeba wprowadzić nieco więcej ciepła. Designerskie wnętrza z kolei wymagają ozdób cechujących się prostotą, które najczęściej są wykonywane z takich materiałów jak masa ceramiczna, szkło, a nawet metal. Miłośnicy klasycznej elegancji mogą sięgnąć po dodatki ceramiczne czy wyroby porcelanowe.

Zwróć uwagę na formę

Era wystawnych i barokowych dekoracji już dawno minęła. Obecnie popularnością cieszą się proste w formie ozdoby do domu. Cechują się one surowością i redukcjonizmem, a zarazem zaskakują swoją niebanalną formą. Przykład? Zegar ścienny składający się jedynie z cyfr i strzałek, lampion stworzony z wikliny czy wazon delikatnie zdobiony złotym rantem z dnem w formie gwiazdy. Nie od dziś wiadomo, że mniej znaczy więcej. Ta zasada to motto wielu dekoratorów wnętrz.

Zwróć uwagę na funkcjonalność

Wielu ludzi zwraca uwagę na to, aby łączyć to, co estetyczne z tym, co użyteczne. Dlatego też różne przedmioty mogą pełnić funkcje dekoracji. Zamiast kupowania kolejnego pudełka kartonowego na kosmetyki, można sięgnąć po kosz wiklinowy, który będzie się wspaniale prezentował. Ozdobą mieszkania może być z pozoru zwykła taca czy uchwyt na ręczniki. Wiele przedmiotów codziennego użytku pięknie się prezentuje, podnosząc walory estetyczne pomieszczenia.

Zwróć uwagę na sklep

Sklepy z dekoracjami różnią się pod kątem stylu i oferowanego asortymentu. Warto wybrać takie miejsce, które podąża za trendami w aranżacji wnętrz, oferując ozdoby nowoczesne, proste w formie, a zarazem designerskie. Niekoniecznie chodzi o sklepy stacjonarne. Wiele inspiracji i ciekawych dekoracji można znaleźć online, np. w sklepie Indelo.pl – https://www.indelo.pl/dekoracje-domu-cat-10

Aby w sposób ciekawy, a zarazem modny udekorować swoje mieszkanie, warto dokładnie przemyśleć, jakie ozdoby są nam potrzebne. Z jakich materiałów powinny być wykonane, aby współgrać z całą aranżacją? Jaka powinna być ich forma, czy warto, aby pełniły funkcję użytkową? Dobrze jest także przeglądać katalogi i oferty sklepów w poszukiwaniu pomysłów na dekoracje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.