sistudio.pl

Portal budowlany

jak pomalować meble na biało
Wnętrza

Jak pomalować meble na biało aby dobrze się prezentowały ?

Nie od dziś wiadomo, że malowanie mebli na biało to doskonały sposób na odrestaurowanie starych mebli takich jak: szafy, komody bądź meble kuchenne. Zaawansowana, nowa formuła farb do odświeżania starych ale dobrych mebli potrafi dać efekt w postaci trwałego oraz satysfakcjonującego efektu końcowego. Przeprowadzając odnawianie mebli warto sprawdzić jaka farba do tego celu będzie bardzo dobra oraz jak poprawnie odnowić stare powierzchnie.

Rozkręcanie oraz zabezpieczanie powierzchni przed malowaniem

Przed przemalowaniem danego mebla z kuchni bądź jakiegokolwiek innego pomieszczenia, trzeba zacząć od rozkręcenia poszczególnych jego elementów. Warto przy tej czynności zwrócić szczególną uwagę na to, aby po zakończeniu malowania prawidłowo go skręcić. Na wstępie trzeba zabrać się za zdemontowanie wszystkim uchwytów oraz drzwiczek. Taka czynność zdecydowanie przyśpieszy malowanie całej powierzchni. Ponadto przed malowaniem warto zabezpieczyć taśmą te elementy, które nie będą malowane, a których nie da się zdemontować.

Malowanie mebli – przygotowanie powierzchni do renowacji

Zanim zacznie się malować poszczególne elementy mebla należy jego powierzchnie dokładnie umyć. Do tego celu wystarczy woda z mydłem. Po zakończeniu tej czynności należy również dobrze odtłuścić powierzchnię mebla. Do wykonania tego zadania najlepiej nadaje się ocet bądź benzyna ekstrakcyjna. Z kolei przed przemalowaniem mebla, który został wykonany ze sklejki, warto skontrolować stan okleiny. Jeżeli okleina mebla jest zachowana w dobrym stanie, można z powodzeniem malować powierzchnie. Jeśli będzie uszkodzona przed renowacją należy ją usunąć, aby nałożyć białą farbę. Z kolei starą farbę z mebla, który został wykonany z drewna trzeba zeszlifować oraz dobrze wygładzić przy użyciu specjalnego papieru ściernego.

Jak pomalować meble na biało ?

Jeśli poszczególny mebel został należycie przygotowany do odrestaurowania to można zabrać się za jego malowanie. Do dużych powierzchni warto użyć wałka. Z kolei do mniejszych elementów oraz trudno dostępnych miejsc należy użyć pędzelka, by w pełni skutecznie dokonać efektu finalnego. Warto pamiętać o tym, że najpierw maluje się mniejsze elementy, a dopiero później należy zabrać się do malowania na biało wałkiem większej powierzchni danego mebla. Poza tym podczas malowania trzeba uważać, by nie nakładać zbyt grubej warstwy farby ponieważ może dojść do powstania zacieków. Aby efekt był nieziemski malowanie trzeba powtórzyć kilkakrotnie. Przed kładzeniem kolejnej warstwy farby należy zawsze upewnić się, że powierzchnia jest już sucha.