sistudio.pl

Portal budowlany

Eklektycznie i na swoich zasadach
Dom

Eklektycznie i na swoich zasadach

W mieszkaniach urządzonych eklektycznie krzesła są niezwykle ważne. To właśnie te meble mają często za zadanie stworzyć stylistyczny miks, który jest cechą charakterystyczną tego pomieszania stylów.

Baw się stylami

W jadalni eklektycznej nie musimy, a nawet nie powinniśmy ustawiać krzeseł pochodzących z jednego kompletu. Tutaj świetnie sprawdzą się welurowe krzesło tapicerowane zielone, które ustawimy na przykład obok plastikowego fotela w kształcie muszelki. W tym zestawieniu jest także miejsce na krzesła drewniane lub wykonane przez połączenie różnych materiałów. Cechą charakterystyczną tego stylu jest brak zasad – należy jednak mieć duże poczucie estetyki, aby urządzić stylowe i piękne, a nie chaotyczne wnętrze. Warto też dowiedzieć się jak najwięcej o poszczególnych stylach aranżacji wnętrz, aby móc je umiejętnie połączyć. Eklektyzm to propozycja dla osób lubiących bawić się stylami i takich, które lubią oryginalne wnętrza, a także dla indywidualistów. Do mieszkania eklektycznego pasują więc wszystkie rodzaje i modele krzeseł – a jaki efekt osiągniemy, zależny jest jedynie od tego, z czym je zestawimy. Krzesła kubełkowe szare, które przypisywane są do wnętrz skandynawskich czy nowoczesnych, mogą zyskać nową odsłonę, jeżeli zestawimy je z komódką w stylu retro lub ustawimy na tle rustykalnej tapety.

Krzesła dla wymagających

Urządzając wnętrze eklektyczne bądź odważny – nie bój się wzorów ani kolorów. Najłatwiej jest wyobrazić sobie salon urządzony w ten sposób, ale w kuchni też jest miejsce na eklektyzm. Wyposażona w prowansalskie szafki albo w stylu vintage, będzie doskonałym miejscem na nowoczesne krzesła tapicerowane industrialne lub plastikowe. To połączenie, które dawniej byłoby wyrazem braku gustu i nieznajomości mody, obecnie jest odskocznią od wnętrz urządzonych zgodnie z wszelkimi zasadami danego stylu. Można odnieść wrażenie, że w architekturze wnętrz wszystko już było, więc aby uciec przed nudą, pozostaje nam łączenie różnych typów estetyki. Dobra wiadomość jest taka, że aby wyposażyć eklektycznie urządzone mieszkanie w niezbędne krzesła – wystarczy odwiedzić nasz sklep internetowy. W jego asortymencie znajdują się bardzo różne stylistycznie stołki. Dużym powodzeniem cieszą się krzesła tapicerowane w stylu nowoczesnym, ale te wykonane z drewna czy plastiku również są często kupowane przez klientów. Oprócz zupełnie nowych krzeseł we wnętrzu eklektycznym sprawdzą się także antyki, będące ciekawym połączeniem przeszłości z teraźniejszością. Urządzanie mieszkania eklektycznego jest pracochłonne – należy je dobrze przemyśleć, a potem skompletować wszystkie meble (pochodzące z różnych bajek). Dlatego uważamy, że możliwość zakupu różnorodnych stylistycznie krzeseł w jednym miejscu jest wyjątkowym ułatwieniem.

Krzesła na długie lata

Eklektyzm to styl dla osób kreatywnych, obdarzonych dużą wyobraźnią. Ma też tę zaletę, że może pogodzić różne gusta domowników, oferując każdemu z nich to, co mu się podoba. Salon w stylu eklektycznym ma szansę spodobać się zarówno miłośnikowi klasycznych mebli, jak i zachwyconym nowoczesnością nastolatkom. W takich wnętrzach łączy się bowiem to, co uchodziło za najpiękniejsze w wielu pokoleniach. Tylko od naszej inwencji, pomysłowości i upodobań zależy, czy nasze eklektyczne mieszkanie będzie bardziej boho, retro czy może vintage. Krzesła tapicerowane nowoczesne wcale nie muszą zdobić prostego i wysublimowanego wnętrza – można zestawić je z meblami na wysoki połysk, które powstały lata temu. Ten styl jeszcze przez długi czas będzie popularny – nie może się znudzić, ponieważ każde mieszkanie w stylu eklektycznym jest inne, a możliwości aranżacyjne są niezliczone. Krzesło skandynawskie musztardowe wbrew jego nazwie możemy wykorzystać we wnętrzu, które będzie reprezentowało zupełnie inny styl. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy, że tak właśnie robimy i nasze mieszkanie zyskuje mimochodem eklektyczny charakter. Zakup pięknych i wysokiej jakości mebli zawsze będzie dobrą decyzją.