Krzesło pracownicze Arca

Krzesło pracownicze Arca

                                                                                                                                                                                                                                                    Krzesło pracownicze Arca to przyjazny pracownikowi model o szerokim zakresie regulacji, pozwalającym na optymalne dostosowanie siedziska do indywidualnych potrzeb. Dzięki synchronicznemu mechanizmowi ruchowemu, zachowanie prawidłowej pozycji w krześle narzuca się samo i jest zupełnie naturalne. Ponadto mechanizm ten umożliwia tzw. dynamiczne siedzenie, które zmniejszy nieprzyjemne skutki długotrwałej pracy w pozycji siedzącej przy biurku.

 

Forma krzesła pracowniczego Arca zaprojektowana została przez znanego niemieckiego designera Ronalna Straubela. To, co wyróżnia model, to oparcie o prostej, ale funkcjonalnej konstrukcji, która dopasowuje się do pleców użytkownika, także w trakcie ruchu. Jest to możliwe dzięki zdolności oparcia do odchylania się nie tylko standardowo do tyłu, ale także na boki. Podobnie jak inne krzesła pracownicze z naszej oferty, model Arca występuje w szerokiej gamie dostępnych obić, dzięki czemu możliwe jest swobodne dostosowanie krzesła do każdej przestrzeni biurowej.

 

Arca 2

 

 

SPECYFIKACJA

 

Mechanizm

Krzesło pracownicze Arca wyposażone zostało w mechanizm Synchro SL, który umożliwia regulację synchronicznego ruchu oparcia i siedziska z jednoczesną możliwością optymalizacji siły oporu oparcia do wagi użytkownika. Dodatkowo mechanizm posiada funkcję wysuwu siedziska oraz standardowo – regulację jego wysokości.

 

Podłokietniki

Model wyposażony jest w podłokietniki o stelażu w kolorze czarnym, z nakładką poliuretanową, występujące w następujących wersjach:

– P54PU – regulacja w zakresie góra-dół (zakres 80 mm),

– P51PU – regulacja w zakresie góra-dół (zakres 100 mm), odległość od siedziska (zakres 19 mm na stronę).

 

Siedzisko i oparcie

Konstrukcję siedziska stanowi sklejka liściasta oraz wypełnienie z pianki wylewanej z tworzywa PU o gęstości 60 kg/m3. Regulowane oparcie posiada konstrukcję składającą się z wewnętrznego plastiku oraz pianki o gęstości 55 kg/m3. Krzesło dostępne jest w 8 tkaninach (Evo, Next, Medley, Nexus, Sprint, Fame, Step i Ultima), 2 rodzajach ekosków (Softline i Valencia) oraz skórze naturalnej. Poniżej przedstawione zostały jedynie wybrane rodzaje wykończeń, pełna paleta obić dostępna jest w katalogu. 

 

Podstawa jezdna

Pięcioramienna podstawa jezdna krzesła pracowniczego Arca występuje w wersji z tworzyw sztucznego PA w kolorze czarnym, a także w wersji z aluminium polerowanego do koloru chrome bądź malowanego proszkowo na kolor metalik. W wersji standardowej krzesło wyposażone jest w kółka twarde, możliwe jest zamówienie kółek miękkich, a także wersji z hamulcem.

 

 

WYMIARY

 

Arca - wymiary

 

Dostępne tkaniny i kolory

tkanina Evo
EV-18
EV-2
EV-24
EV-10
tkanina Medley
ME-3
ME-6
ME-14
ME-16
tkanina Nexus
NE-11
NE-5
NE-14
NE-17
tkanina Sprint
SN-2
SN-1
SN-10
SN-15
tkanina Fame
FA-6
FA-9
FA-2
FA-14
ekoskóra Valencia
VA-5
VA-19
VA-17
VA-12
skóra naturalna
S-10
S-22
S-23
S-28

doradzimy ci

zapytaj o produkt