Fotel Violle

Fotel Violle

Fotel Violle to model klasy premium producenta mebli ProfiM, doceniony i nagrodzony podczas German Design Award Special 2018. Swoją wyjątkową elegancję oraz przemyślaną formę model zawdzięcza grupie projektowej ITO Design, znanej między innymi z kolekcji foteli i krzeseł Xenon. Charakterystycznym elementem fotela jest aluminiowa rama, która łącząc się z podłokietnikami tworzy harmonijną linię.

 

Prezentowany model poza wysublimowanym designem oferuje także pełną ergonomię pracy. Przyczyniają się do tego zaawansowany mechanizm ruchowy, regulowane podłokietniki, a także funkcjonalny zagłówek. Aby ułatwić aranżację przestrzeni projektanci stworzyli także wersję konferencyjną fotela – na czteroramiennej aluminiowej bazie.

 

Ten oraz inne fotele producenta ProfiM znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym.

sklepsistudio.pl

 

 

 

SPECYFIKACJA

 

Mechanizm

Fotel Violle 131SFL wyposażony został w ergonomiczny mechanizm ruchowy Synchro SFL, umożliwiający regulację synchronicznego ruchu oparcia i siedziska, pozwalając na dostosowanie sprężystości odchylenia oparcia do wagi użytkownika. Ponadto możliwa jest regulacja wysuwu i wysokości siedziska, a także pochylenie siedziska i oparcia.

 

Podłokietniki

Produkt posiada regulowane podłokietniki typu P62 z miękką poliuretanową nakładką. Podłokietniki mogą być regulowane w trzech płaszczyznach:

– góra-dół (w zakresie 90 mm),

– nakładka przód-tył (w zakresie 100 mm),

– nakładka prawo-lewo (w zakresie 56 stopni).

 

Siedzisko

Fotel Violle 131SFL posiada siedzisko wykonane ze sklejki liściastej z wypełnieniem z wylewanej pianki poliuretanowej o gęstości 80 kg/m3. Maskownica siedziska oraz  łopatki do regulacji wykonane zostały z czarnego tworzywa sztucznego.

 

Oparcie

Oparcie fotela może być tapicerowane bądź obite siatką Runner. W wersji tapicerowanej stelaż oparcia wykonany jest z tworzywa PP i zalany pianką poliuretanową o gęstości 85 kg/m3. Oparcie może zostać wyposażone w podparcie lędźwiowe o regulowanej głębokości i wysokości.

 

Podstawa jezdna

Fotel wyposażony jest w pięcioramienną podstawę jezdną, wykonaną z aluminium polerowanego. Podstawa wyposażona jest w kółka miękkie lub twarde, w zależności od potrzeb.

 

Wersje produktu

Fotel Violle dostępny jest w czterech wersjach:

– 130SFL – oparcie tapicerowane,

– 131SFL – oparcie tapicerowane z zagłówkiem,

– 150SFL – oparcie siatkowe,

– 151SFL – oparcie siatkowe z zagłówkiem.

 

 

 

WYMIARY

 

 

 

Dostępne tkaniny i kolory

Fotel tapicerowany jest jedną z 6 tkanin (Evo, Next, Medley, Sprint, Fame, Step), ekoskórą (Softline lub Valencia) lub skórą naturalną. Poniżej przedstawione zostały jedynie wybrane kolory poszczególnych obić. Pełną paletę dostępnych obić znajdą Państwo w katalogu.

 

tkanina EVO
EV-18
EV-2
EV-24
EV-10
tkanina Medley
ME-3
ME-6
ME-14
ME-16
tkanina Sprint
SN-1
SN-2
SN-10
SN-15
tkanina Fame
FA-2
FA-6
FA-9
FA-14
skóra
S-10
S-22
S-23
S-28

doradzimy ci

zapytaj o produkt