plen

Choose language

Fotel Veris

FOTEL VERIS

Fotel Veris to model wyposażony w szereg rozwiązań ergonomicznych, które pozwalają na pełne dopasowanie ustawienia fotela do indywidualnych potrzeb użytkownika. Docenianym atutem fotela jest innowacyjny mechanizm synchroniczny, a także elastyczne oparcie, z ruchomą częścią lędźwiową. Dzięki temu oparcie doskonale dopasowuje się do pleców użytkownika, oddając naturalną krzywiznę kręgosłupa. Regulacja pochylenia siedziska minimalizuje powstały ucisk mięśni ud podczas wielogodzinnej pracy.

 

Oprócz funkcjonalnej konstrukcji, fotel gabinetowy Veris to także prosta i nowoczesna forma siedziska i oparcia. Wyraźne, dopasowne tapicerki podkreślą charakter współczesnego wnętrza biurowego, gdzie design odgrywa kluczowe znaczenie. Fotel gabinetowy Veris występuje w wersji gabinetowej z zagłówkiem lub w wersji pracowniczej – bez zagłówka (czytaj tutaj). Kompletną aranżację przestrzeni biurowej umożliwia krzesło konferencyjne Bit, będące specjalnie zaprojektowanym uzupełnieniem serii Veris.

 

Ten oraz inne fotele producenta ProfiM znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym.

sklepsistudio.pl

 

Veris 1

 

 

SPECYFIKACJA

 

Mechanizm

Fotel gabinetowy Veris posiada wbudowany mechanizm ruchowy Synchro SFL, który pozwala na regulację synchronicznego ruchu siedziska i oparcia, umożliwiając dopasowanie sprężystości wychylenia oparcia do wagi siedzącego. Ponadto mechanizm posiada funkcję wysuwu siedziska, funkcję pochylenia siedziska i oparcia (tzw. kąt ujemny) oraz standardową możliwość zmiany wysokości siedziska.

 

Podłokietniki

Fotel posiada podłokietniki o stelażu oraz nakładce z tworzywa sztucznego PU w kolorze czarnym, występujące w trzech wersjach, w zależności od możliwości regulacji:

– P54PU – regulacja w płaszczyźnie góra-dół (zakres 80 mm),

– P51PU – regulacja w płaszczyznach: góra-dół (zakres 100 mm), przód-tył (zakres 35 mm na stronę),

– P48PU – regulacja w płaszczyznach: góra-dół (zakres 100 mm), przód-tył (zakres 35 mm na stronę), obrót nakładki (zakres +/-30 stopni), nakładka przód-tył (+/-30 mm).

 

Siedzisko i oparcie

Siedzisko wyposażone zostało w maskownicę z tworzywa w kolorze czarnym i wypełnione zostało wylewaną pianką PU o gęstości 80 kg/m3. Regulowane oparcie wysokie także wypełnione zostało pianką o gęstości 80 kg/m3 i występuje w wersji z regulowanym, tapicerowanym zagłówkiem z tworzywa, lub bez niego.

 

Podstawa jezdna

Fotel gabinetowy Veris posiada pięcioramienną podstawę jezdną, która w standardzie wyposażone jest w kółka twarde z hamulcem lub bez. Istnieje możliwość wybrania opcji z kółkami miękkimi. Podstawa występuje w 3 wersjach: z tworzywa PA czarnej, aluminiowej lakierowanej proszkowo na kolor metalik lub aluminiowej polerowanej do koloru chrome.

 

 

WYMIARY

 

Veris - wymiary

 

 

Dostępne tkaniny i kolory

Model dostępny jest w 8 tkaninach do wyboru (Evo, Next, Medley, Sprint, Fame, Nexus, Ultima lub Step), a także w wersji tapicerowanej jedną z dwóch rodzajów ekoskóry (Softline lub Valencia) oraz w wersji z obiciem ze skóry naturalnej. Poniżej przedstawione zostały jedynie wybrane wykończenia. Pełna paleta tapicerek dostępna jest w katalogu

paleta kolorów profim

tkanina Evo
EV-18
EV-2
EV-24
EV-10
tkanina Next
NE-11
NE-5
NE-15
NE-17
tkanina Medley
ME-3
ME-6
ME-14
ME-16
tkanina Fame
FA-2
FA-6
FA-9
FA-14
tkanina Sprint
SN-1
SN-2
SN-10
SN-15
ekoskóra Valencia
VA-5
VA-19
VA-17
VA-12
skóra naturalna
S-10
S-22
S-23
S-28

doradzimy ci

zapytaj o produkt
Translate »