plen

Choose language

Fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny Galaxy

Fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny Galaxy

Fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny Galaxy to najwyższa półka produktów prozdrowotnych z oferty polskiego producenta Kulik System. Model charakteryzuje się wysoką ergonomią, którą gwarantuje szereg specjalnie zaprojektowanych systemów. Do ich zadań należy zmniejszenie naprężeń i zmęczenia mięśni kręgosłupa, złagodzenie bólu pleców związanego z długotrwałym przebywaniem w jednej pozycji i wymuszenie elastycznej pracy części lędźwiowej kręgosłupa.

 

Prezentowany model wyposażony jest w obszerne siedzisko oraz oparcie o licznych wyprofilowaniach. Należą do nich system podtrzymywania odcinka szyjnego i piersiowego przez profil podłużny pionowy i system korekcji odcinka lędźwiowego przy pomocy profilu poprzecznego, wykonane w oparciu. W siedzisku wykonane zostało wybranie pod guzy kulszowe, które odciąża kręgosłup oraz system wentylacji organów miednicy.

 

Fotel Galaxy oraz inne fotele profilaktyczno-rehabilitacyjne firmy Kulik System znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym.

sklepsistudio.pl

 

Specyfikacja

Mechanizm

Fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny Galaxy wyposażony został w mechanizm Synchro. Pozwala on na wychylanie oparcia oraz siedziska w ruchu synchronicznym oraz na blokadę wychylenia w wybranej pozycji. Ponadto mechanizm umożliwia regulację wysokości oparcia, regulację siły oporu wychylenia, zaś funkcja Anti-Shock zapobiega gwałtownemu odbiciu oparcia po zwolnieniu blokady. Istotną funkcją jest możliwość regulacji głębokości siedziska.

 

Siłownik

Prezentowany model wyposażony został w siłownik gazowy o płynnym ruchu, występujący w obudowie chromowanej lub czarnej.

 

Oparcie i siedzisko

Tapicerowane oparcie i siedzisko wypełnione zostały pianką wyścielającą wylewaną do formy. W elementach wykonane zostały liczne ergonomiczne wyprofilowania.

 

Zagłówek

Prezentowany model posiada tapicerowany zagłówek, obity wybraną tkaniną. Możliwa jest regulacja wysokości zagłówka oraz obrót.

 

Podłokietniki

Model może być wyposażony w jeden z dwóch typów podłokietników, obu wyposażonych w miękkie nakładki poliuretanowe PU:

– podłokietniki typu Vario na chromowanym stelażu z możliwością regulacji wysokości w zakresie 80 mm,

– podłokietniki 3D PU na stelażu z polerowanego aluminium, z możliwością regulacji góra-dół (zakres 100 mm), obrót nakładki (+/-30 stopni), nakładka przód-tył (+/- 30 mm), rozstaw na boki (20 mm).

 

Podstawa jezdna

Fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny Galaxy wyposażony może być w podstawę jezdną Belgio z włókna szklanego w kolorze czarnym lub Meteora z aluminium polerowanego. Obie podstawy wyposażone są w kółka uniwersalne.

 

Tapicerka

Prezentowany model dostępny jest w czterech tapicerkach do wyboru: Alicante, Basic, Diune lub Boston.

 

 

Wymiary

 

 

 

Dostępne tkaniny i kolory

Alicante
T-08
T-09
T-31
Basic
T-10
T-17
T-18
T-19
T-21
T-22
T-23
T-24
Diune
T-32
T-33
T-34
T-35
Boston
E-01
E-02
E-04
E-05
E-07

doradzimy ci

zapytaj o produkt
Translate »