plen

Choose language

Fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny Galaxy

Fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny Galaxy

Fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny Galaxy to najwyższa półka produktów prozdrowotnych z oferty polskiego producenta Kulik System. Model charakteryzuje się wysoką ergonomią, którą gwarantuje szereg specjalnie zaprojektowanych systemów. Do ich zadań należy zmniejszenie naprężeń i zmęczenia mięśni kręgosłupa, złagodzenie bólu pleców związanego z długotrwałym przebywaniem w jednej pozycji i wymuszenie elastycznej pracy części lędźwiowej kręgosłupa.

 

Prezentowany model wyposażony jest w obszerne siedzisko oraz oparcie o licznych wyprofilowaniach. Należą do nich system podtrzymywania odcinka szyjnego i piersiowego przez profil podłużny pionowy i system korekcji odcinka lędźwiowego przy pomocy profilu poprzecznego, wykonane w oparciu. W siedzisku wykonane zostało wybranie pod guzy kulszowe, które odciąża kręgosłup oraz system wentylacji organów miednicy.

 

Fotel Galaxy oraz inne fotele profilaktyczno-rehabilitacyjne firmy Kulik System znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym.

sklepsistudio.pl

 

Specyfikacja

 

Mechanizm

Fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny Galaxy wyposażony został w mechanizm Synchro. Pozwala on na wychylanie oparcia oraz siedziska w ruchu synchronicznym oraz na blokadę wychylenia w wybranej pozycji. Ponadto mechanizm umożliwia regulację wysokości oparcia, regulację siły oporu wychylenia, zaś funkcja Anti-Shock zapobiega gwałtownemu odbiciu oparcia po zwolnieniu blokady. Istotną funkcją jest możliwość regulacji głębokości siedziska.

 

Siłownik

Prezentowany model wyposażony został w siłownik gazowy o płynnym ruchu, występujący w obudowie chromowanej lub czarnej.

 

Oparcie i siedzisko

Tapicerowane oparcie i siedzisko wypełnione zostały pianką wyścielającą wylewaną do formy. W elementach wykonane zostały liczne ergonomiczne wyprofilowania.

 

Zagłówek

Prezentowany model posiada tapicerowany zagłówek, obity wybraną tkaniną. Możliwa jest regulacja wysokości zagłówka oraz obrót.

 

Podłokietniki

Standardowo model posiada podłokietniki typu Vario na chromowanym stelażu z możliwością regulacji wysokości w zakresie 80 mm. Opcjonalnie można zastosować podłokietniki 3D PU na stelażu z polerowanego aluminium, z możliwością regulacji góra-dół (zakres 100 mm), obrót nakładki (+/-30 stopni), nakładka przód-tył (+/- 30 mm), rozstaw na boki (20 mm). Oba typo podłokietników wyposażone zostały w miękkie, poliuretanowe nakładki.

 

Podstawa jezdna

Fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny Galaxy wyposażony może być w podstawę jezdną Belgio z włókna szklanego w kolorze czarnym lub Meteora z aluminium polerowanego. Obie podstawy wyposażone są w kółka uniwersalne.

 

Tapicerka

Prezentowany model dostępny jest w czterech tapicerkach do wyboru: Alicante, Basic, Diune lub Boston.

 

 

Wymiary

 

 

 

Dostępne tkaniny i kolory

Alicante
T-08
T-09
T-31
Basic
T-10
T-17
T-18
T-19
T-21
T-22
T-23
T-24
Diune
T-32
T-33
T-34
T-35
Boston
E-01
E-02
E-04
E-05
E-07

doradzimy ci

zapytaj o produkt
Translate »