plen

Choose language

Fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny Elegance

Fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny Elegance

Fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny Elegance to najwyższej jakości produkt prozdrowotny, oparty na przełomowym, aktywnie działającym systemie ergonomicznym. System zaprojektowany został w celach rehabilitacyjnych dla osób ze schorzeniami kręgosłupa, ale także w celach profilaktycznych. Do jego zadań należy utrzymywanie układu kostno-szkieletowego w prawidłowej pozycji, które pozwala zapobiegać urazom i wadom postawy.

 

To, co charakteryzuje fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny Elegance, to odpowiednio wyprofilowane oparcie oraz siedzisko. Poprzeczny profil wypukły wykonany w oparciu podtrzymuje położenie lędźwiowego odcinka kręgosłupa, zaś podłużny profil podpiera piersiowy i szyjny odcinek kręgosłupa. Wybranie w tylnej części siedziska wykonane pod guzy kulszowe stabilizuje i pozycjonuje miednicę, zaś podłużny kanał umożliwia prawidłową wentylację.

 

Fotel Elegance oraz inne fotele profilaktyczno-rehabilitacyjne firmy Kulik System znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym.

sklepsistudio.pl

 

Specyfikacja

Mechanizm

W fotelu zastosowany został zaawansowany mechanizm synchroniczny o następujących funkcjach:

– synchroniczne odchylanie siedziska oraz oparcia wraz z ruchem użytkownika w krześle oraz możliwość blokady wychylenia w wybranej pozycji,

– regulacja siły oporu stawianego przez oparcie podczas wychylania,

– regulacja głębokości siedziska w zależności od wzrostu użytkownika,

– funkcja Anti-Shock, zabezpieczające przed gwałtownym odbiciem oparcia pod zwolnieniu blokady.

 

Siłownik

Wysokość siedziska fotela regulowana jest przy pomocy podnośnika gazowego, dostępnego w wersji z obudową chromowaną lub czarną.

 

Siedzisko i oparcie

Siedzisko i oparcie fotela wypełnione są wysokiej jakości sprężystą pianką wyścielającą wylewaną do formy. W oparciu oraz siedzisku wykonane zostały specjalne wyprofilowania prozdrowotne.

 

Zagłówek

Fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny Elegance posiada zagłówek tapicerowany wybraną tkaniną. Możliwa jest regulacja wysokości zagłówka oraz regulacja kąta nachylenia.

 

Podłokietniki

Model standardowo wyposażony może być w dwa typy podłokietników, oba wyposażone w miękkie nakładki PU:

– podłokietniki Vario o regulacji góra-dół w zakresie 80 mm i chromowanym stelażu,

– podłokietniki 3D PU o stelażu z polerowanego aluminium i regulacji góra-dół (zakres 100 mm), obrót (30 stopni na każdą stronę), przód-tył (+/- 30 mm) i rozstaw prawo-lewo (20 mm).

 

Podstawa jezdna

W krześle zastosowana może być pięcioramienna podstawa jezdna Belgio wykonana z włókna szklanego w kolorze czarnym lub Meteora wykonana z aluminium polerowanego. Obie podstawy wyposażone są standardowo w kółka uniwersalne do powierzchni twardych lub miękkich.

 

Tapicerka

Prezentowany fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny Elegance występuje w czterech rodzajach tapicerek: Alicante, Basic, Diune i Boston. Tapicerki dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej.

 

 

Wymiary

 

 

 

Dostępne tkaniny i kolory

Alicante
T-08
T-09
T-31
Basic
T-10
T-17
T-18
T-19
T-21
T-22
T-23
T-24
Diune
T-32
T-33
T-34
T-35
Boston
E-01
E-02
E-04
E-05
E-07

doradzimy ci

zapytaj o produkt
Translate »