plen

Choose language

Fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny Classic

Fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny Classic

Fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny Classic to specjalistyczny model z oferty polskiego producenta krzeseł Kulik System, o zaawansowanych mechanizmach ergonomicznych. Prezentowany model stanowi połączenie chronionych zastrzeżeniem patentowym siedziska i oparcia o znacznym wyprofilowaniu, z klasyczną formą fotela obrotowego. Szereg prozdrowodnych systemów konstrukcyjnych gwarantuje zachowanie prawidłowej pozycji w krześle nawet podczas wielogodzinnych sesji przy biurku.

 

Do głównych zalet prezentowanego krzesła należą znaczna eliminacja naprężeń i zmęczenia mięśni kręgosłupa oraz złagodzenie bólu wywołanego długotrwałym przybieraniem tej samej pozycji. Ponadto fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny Classic posiada system podtrzymywania i korekcji lędźwiowego odcinka kręgosłupa, co zapewnia jego elastyczną pracę. Istotny jest także podłużny kanał wentylacyjny w siedzisku, który pozycjonuje i stabilizuje miednicę.

 

Krzesło zalecane jest osobom o wzroście 150-170 cm ze względu na brak regulacji głębokości siedziska. Osobom wyższym poleca się fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny Classic Pro.

 

Fotel Classic oraz inne fotele profilaktyczno-rehabilitacyjne firmy Kulik System znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym.

sklepsistudio.pl

 

Specyfikacja

Mechanizm

W fotelu zastosowany został mechanizm o oddzielnej regulacji pochylenia oparcie (40 stopni) oraz pochylenia siedziska (8 stopni) z możliwością blokady w wielu pozycjach. Ponadto możliwa jest regulacja wysokości oparcia przy pomocy pokrętła. Wysokość siedziska regulowana jest przy pomocy siłownika gazowego w obudowie chromowanej lub czarnej.

 

Siedzisko i oparcie

Fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny Classic posiada wyprofilowane siedzisko, wyposażone w system wentylacji organów miednicy oraz system odciążenia kręgosłupa. Oparcie posiada wyprofilowanie podtrzymujące odcinek szyjny i piersiowy kręgosłupa oraz wyprofilowanie części lędźwiowej. Siedzisko i oparcie wypełnione zostały pianką poliuretanową wylewaną w formach.

 

Podłokietniki i podstawa jezdna

W prezentowanym modelu zastosowane zostały stałe podłokietniki w kolorze czarnym, wykonane z tworzywa sztucznego. dostępne w dwóch wersjach: KG oraz KS.

Krzesło posiada pięcioramienną podstawę jezdną dostępną w wariancie chrome lub aluminium. Podstawa wyposażona jest w kółka uniwersalne do powierzchni twardych lub miękkich.

 

Tapicerka

Fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny Classic tapicerowany jest jedną z 4 wysokogatunkowych, atestowanych tkanin: Alicante, Basic, Diune lub Boston.

 

Certyfikaty

Fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny Classic spełnia wymagania ergonomiczne dla krzeseł przeznaczonych na typowe stanowiska pracy biurowej oraz na stanowiska pracy przy monitorach ekranowych zgodnie z rozporządzeniem MPiPS.

 

 

Wymiary

 

 

Dostępne tkaniny i kolory

Alicante
T-08
T-09
T-31
Basic
T-10
T-17
T-18
T-19
T-21
T-22
T-23
T-24
Diune
T-32
T-33
T-34
T-35
Boston
E-01
E-02
E-04
E-05
E-07

doradzimy ci

zapytaj o produkt
Translate »