plen

Choose language

Fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny Classic Pro

Fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny Classic Pro

Fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny Classic Pro to zaawansowany produkt zarejestrowany jako wyrób medyczny, wyposażony w szereg mechanizmów i systemów ergonomicznych. Fotel pozwala na pracę biurową w pozycji prozdrowotnej, a więc zapewniając prawidłowe warunki pracy dla układu kostno-szkieletowego. Wygodne siedzisko oraz oparcie, wzbogacone o specjalnie zaprojektowane wyprofilowania, wymuszają odpowiednią pozycję ciała, co skutkuje obniżeniem poziomu napięć w mięśniach i zmęczenia kręgosłupa.

 

Prezentowany model to nie tylko ergonomia pracy, ale także wytrzymałość i solidność. Fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny Classic Pro wykonany został z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu daje pewność użytkowania. Ponadto zastosowane wysokogatunkowe tapicerki są przyjemne w dotyku i doskonale współpracują z ciałem użytkownika w krześle. Forma krzesła stanowi udane połączenie wyrobu prozdrowotnego z bryłą klasycznego fotela biurowego, co umożliwia łatwą aranżację przestrzeni biurowej czy domowego gabinetu.

 

Krzesło przeznaczone jest dla użytkowników zarówno niższych jak i wyższych, dzięki zastosowanej funkcji regulacji głębokości siedziska. Model bez tej funkcji znajdą Państwo tutaj.

 

Fotel Classic Pro oraz inne fotele profilaktyczno-rehabilitacyjne firmy Kulik System znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym.

sklepsistudio.pl

 

Specyfikacja

Mechanizm

W prezentowanym modelu zastosowany został mechanizm umożliwiający osobną regulację pochylenia oparcia oraz pochylenia siedziska, w zakresie odpowiednio 40 stopni i 8 stopni. Możliwa jest blokada wychylenia w wielu pozycjach. Mechanizm pozwala także na regulację wysokości oparcia oraz regulację głębokości siedziska. Dostosowanie wysokości siedziska umożliwia siłownik gazowy w chromowanej lub czarnej obudowie.

 

Podłokietniki

Fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny Classic Pro wyposażony może być w jedną z dwóch wersji podłokietników:

– podłokietniki Vario: regulacja góra-dół, nakładka miękka, stała,

– podłokietniki 3D PU: regulacja góra-dół, obrotowa nakładka z regulacją przód-tył oraz prawo-lewo.

 

Siedzisko i oparcie

Tapicerowane siedzisko oraz oparcie wypełnione zostały pianką poliuretanową wylewaną w formach. Oparcie wyposażone zostało w pionowy profil wypukły podtrzymujący odcinek szyjny i piersiowy kręgosłupa oraz poprzeczny profil wypukły podtrzymujący i korygujący odcinek lędźwiowy kręgosłupa. W siedzisku zastosowany został podłużny kanał wentylacyjny oraz poprzeczne wybranie pianki pozycjonujące i stabilizujące miednicę.

 

Podstawa jezdna

Standardowa wersja fotela wyposażona została w pięcioramienną podstawę jezdną w wariancie chrome lub aluminium. Fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny Classic Pro posiada kółka uniwersalne do powierzchni miękkich i twardych.

 

Tapicerka

Krzesło Classic Pro dostępne jest w jednej z czterech tapicerek do wyboru: Alicante, Basic, Diune lub Boston. Wszystkie tapicerki charakteryzuje wysoka odporność na uszkodzenia oraz ścieranie.

 

Certyfikaty

Fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny spełnia wymagania ergonomiczne dla krzeseł przeznaczonych na typowe stanowiska pracy biurowej oraz na stanowiska pracy przy monitorach ekranowych zgodnie z rozporządzeniem MPiPS. Maksymalne dopuszczalne obciążenie fotela wynosi 120 kg.

 

 

Wymiary

 

 

 

Dostępne tkaniny i kolory

Alicante
T-08
T-09
T-31
Basic
T-10
T-17
T-18
T-19
T-21
T-22
T-23
T-24
Diune
T-32
T-33
T-34
T-35
Boston
E-01
E-02
E-04
E-05
E-07

doradzimy ci

zapytaj o produkt
Translate »