plen

Choose language

Fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny Business

Fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny Business

Fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny Business to model należący do ofery polskiego producenta Kulik System słynącego z najwyższej jakości produktów prozdrowotnych. Fotel wyposażony został w szereg systemów ergonomicznych, które korygują postawę poprzez stabilizację odcinków piersiowego i krzyżowego oraz miednicy, a także zmniejszają obciążenia na kość ogonową oraz odcinek lędźwiowy.

 

Zarówno w prezentowanym modelu Business, jak i w pozostałych krzesłach profilaktyczno-rehabilitacyjnych zastosowany został opatentowany system zapobiegający schorzeniom kręgosłupa. Jego zadaniem jest przywrócenie anatomicznego kształtu sylwetki zdeformowanej przez niezdrowe środowisko pracy. Fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny Busieness spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników, świadomych istoty zdrowej postawy.

 

Fotel Business polecany jest szczególnie osobom większym (o wyższej wadze i wzroście) ze względu na obszerne, ergonomiczne siedzisko i oparcie, dające poczucie komfortu z prawidłowo dobranego modelu.

 

Fotel Business oraz inne fotele profilaktyczno-rehabilitacyjne firmy Kulik System znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym.

sklepsistudio.pl

 

Specyfikacja

Mechanizm

W fotelu zastosowany został mechanizm umożliwiający jednoczesną regulację pochylenia siedziska i oparcia w sposób synchroniczny. Zakres pochylenia oparcia: 25 stopni, zakres pochylenia siedziska: 13 stopni. Możliwa jest blokada wychylenia w wielu pozycjach oraz regulacja siły oporu stawianego przez oparcie i siedzisko. Dodatkowo mechanizm pozwala na regulację głębokości siedziska. Wysokość siedziska regulowana jest za pomocą siłownika gazowego w obudowie chromowanej.

 

Podłokietniki

Fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny Business może być wyposażony w jeden z dwóch rodzajów podłokietników (oba wyposażone w miękkie nakładki poliuretanowe):

– podłokietniki Vario o regulacji wysokości (zakres 80 mm) o stelażu chromowanym,

– podłokietniki 3D PU o stelażu z polerowanego aluminium o następujących regulacjach: wysokość (zakres 100 mm), nakładka obrotowa (zakres 30 stopni na stronę), odległość od siedziska (zakres 20 mm).

 

Oparcie i siedzisko

Tapicerowane oparcie oraz siedzisko wypełnione są pianką poliuretanową wylewaną do formy. Elementy posiadają liczne wyprofilowania: system podtrzymywania szyjnego i piersiowego odcinka kręgosłupa, system podtrzymywania i korekcji lędźwiowego odcinka kręgosłupa, system odciążania kręgosłupa oraz system wentylacji organów miednicy.

 

Podstawa jezdna

Fotel profilaktyczno-rehabilitacyjny Business wyposażony został w pięcioramienną podstawę jezdną w wersji Belgio – wykonana z włókna szklanego w kolorze czarnym lub Meteora – wykonana z aluminium polerowanego. Podstawa posiada kółka uniwersalne do powierzchni miękkich i twardych.

 

Tapicerka

Fotel dostępny jest w czterech wysokogatunkowych tapicerkach: Alicante, Basic, Diune i Boston. Tapicerki dostępne są w szerokiej palecie kolorów do wyboru.

 

 

Wymiary

 

 

Dostępne tkaniny i kolory

Alicante
T-08
T-09
T-31
Basic
T-10
T-17
T-18
T-19
T-21
T-22
T-23
T-24
Diune
T-32
T-33
T-34
T-35
Boston
E-01
E-02
E-04
E-05
E-07

doradzimy ci

zapytaj o produkt
Translate »