plen

Choose language

Fotel Pofit BS

Fotel Pofit BS

Fotel Pofit BS z oferty polskiego producenta Grospol to model, stanowiący uzupełnienie gamy produktów o najwyższych parametrach ergonomicznych, takich jak Ergohuman czy Ioo. Szereg ergonomicznych funkcjonalności, wysokiej jakości materiały konstrukcyjne oraz wykończeniowe, a także design odpowiadający obecnym trendom – wszystko to oferuje rodzina foteli Pofit.

 

Prezentowana wersja WS tapicerowana jest przepuszczającą powietrze siatką. Fotel posiada także estetyczny, biały stelaż, który wyróżnia model. Zastosowano tutaj technologię, która zapewnia ponadprzeciętne wsparcie i ochronę kręgosłupa. Zaawansowany, elastyczny szkielet oparcia zapewnia nieprzerwane prawidłowe wsparcie oraz ochronę kręgosłupa podczas użytkowania.

 

Ten oraz inne fotele biurowe Grospol znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym.

sklepsistudio.pl

 

 

 

Specyfikacja

Wersja

BS – W (black, czarny stelaż), S (siatka)

W modelu BS oparcie oraz siedzisko tapicerowane są siatką o wysokiej odporności na ścieralność, która wynosi ponad 100 000 cykli Martindalea. Gwarantuje ona świetną cyrkulację powietrze, a także dobrą współpracę z ciałem użytkownika.

 

Oparcie

Oparcie posiada elastyczny szkielet poziomy oraz pionowy. Poruszają się one zgodnie z ruchem pleców użytkownika w krześle. Szkielet poziomy odpowiedzialny jest za wsparcie i ochronę na całej szerokości pleców.

 

Szkielet pionowy podzielony jest na: 9 sekcji pełnego wsparcia – 3 kręgów odcinka piersiowego, 5 kręgów odcinka lędźwiowego i 1 kręgu odcinka krzyżowego. Tego typu całkowite wsparcie pozwoli na zredukowanie bólu pleców podczas długich godzin pracy.

 

Szkielet zapewnia stałe wsparcie odcinka lędźwiowego podczas ruchu oparcia. Specjalna ruchoma dolna część oparcia zmienia swój kąt podczas wychylania oparcia, zapewniając stałe podparcie pleców na całej wysokości.

 

Dodatkowo możliwa jest regulacja profilu wypchnięcia. 7-stopniowa regulacja zapewnia prawidłowy profil i optymalne dopasowanie do pozycji użytkownika. Użytkownik decyduje, jak wysoko i głęboko ma być położony punkt wsparcia pleców oraz jak mocno oddziałuje on na plecy.

 

 

Zagłówek

Fotel posiada tapicerowany czarną tkaniną zagłówek regulowany w 5 płaszczyznach (5D):

– 1D regulacja wysokości podpórki pod głowę,
– 2D regulacja wysokości całej konstrukcji zagłówka (niezależna od regulacji samej podpórki),
– 3D regulacja pochylenia całej konstrukcji zagłówka (niezależna od regulacji kąta położenia samej podpórki)
– 4D regulacja kąta nachylenia podpórki pod głowę,
– 5D dynamiczna autoregulacja kształtu – podpórka pracuje razem z głową użytkownika.

 

Siedzisko

W fotelu zastosowany został system regulacji napięcia siedziska. Możliwe jest wybranie jednego z 2 trybów: sztywny lub miększy, w zależności od preferencji twardości siedziska. Wysokość siedziska może być regulowana.

 

Mechanizm

Fotel Pofit BS wyposażony został w synchroniczny mechanizm ruchowy. Pozwala on na pracę fotela w dwóch trybach: swobodnego bujania się oraz zatrzymanej pozycji pracy. Siedzisko wraz z oparciem wychylają się w ruchu synchronicznym, przy czym wychylenie oparcia jest znacznie szybsze niż siedziska. Siła oporu, jaki stawia oparcie podczas wychylania, jest automatycznie dostosowana do wagi użytkownika.

 

Mechanizm pozwala także na zatrzymanie wychylenia siedziska i oparcia w jednej z 4 pozycji. Zwolnienie ruchu lub blokady wybranej pozycji możliwe jest przy użyciu joysticka (widoczne na animacji poniżej).

 

 

Ponadto możliwa jest regulacja głębokości siedziska – system rolowania. Umożliwia to wygodne korzystanie z fotela zarówno przez wysokich jak i niskich użytkowników.

 

Podłokietniki

W fotelu zastosowane zostały podłokietniki o regulacji 3-kierunkowej (3D):

– góra-dół (zakres 7 cm),

– odsunięcie nakładki od oparcia (dostosowanie do długości przedramion),

– kąt położenia nakładki w zakresie +/-15 stopni (skierowanie podłokietników do wewnątrz pozwala na wygodne pisanie na klawiaturze, podczas gdy skierowanie na zewnątrz ułatwia wstawanie z krzesła).

 

Podstawa jezdna

Model wyposażony jest w podstawę jezdną wykonaną z aluminium o kółkach miękkich o wysokości 60 mm.

 

Gwarancja i certyfikaty

Fotel Pofit BS otrzymał Atest Wytrzymałości i Bezpieczeństwa Użytkowania wydany przez PUR “Remodex” Zakład Badań i Wdrożeń Przemysłu Meblarskiego, Atest Wytrzymałości i Bezpieczeństwa wydany przez międzynarodową organizację badawczą SGS oraz certyfikat Greenguard potwierdzający odpowiedzialność producenta za środowisko naturalne.

 

Cała rodzina foteli Pofit objęta jest 5-letnią gwarancją w systemie od drzwi do drzwi. Oznacza to, że w przypadku usterki fotel odbierany jest przez kuriera i ponownie dostarczany niezwłocznie po jej usunięciu.

 

 

Wymiary

 

 

Dostępne tkaniny i kolory

czarny
szary

doradzimy ci

zapytaj o produkt
Translate »