Fotel One

FOTEL ONE

Fotel One to model o wysokiej funkcjonalności i ergonomii, które zapewniane są przez szereg rozwiązań konstrukcyjnych, takich jak synchroniczny mechanizm ruchowy czy regulowane podłokietniki. Komfort pracy w fotelu podwyższa obecność tapicerowanego zagłówka, dzięki któremu możliwe jest wygodne podparcie głowy i odciążenie karku. Wyróżniającym się elementem jest oparcie o wysokiej elastyczności, dzięki której doskonale dopasowuje się ono do krzywizn kręgosłupa. Model One dostępny jest także w wersji pracowniczej, bez zagłówka, o której mogą Państwo przeczytać tutaj.

 

Fotel gabinetowy One zaprojektowany został przez znanego niemieckiego designera Wolfganga Deisiga. Jego unikatowa forma podkreślona została przez wyraźne tapicerki oraz ich kontrast z czarną konstrukcją. Szeroka gama dostępnych wykończeń sprawia, że fotel zyskuje uniwersalne zastosowanie w nowoczesnych przestrzeniach biurowych. Ponadto linia One oferuje także krzesła konferencyjne, dzięki czemu aranżacja wnętrza może być kompletna i przemyślana.

 

Ten oraz inne fotele producenta ProfiM znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym.

sklepsistudio.pl

 

 

 

SPECYFIKACJA

 

Mechanizm

W fotelu gabinetowym One zastosowany został mechanizm Synchro S pozwalający na zmianę wysokości siedziska oraz regulację synchronicznego wychylenia oparcia i siedziska. Możliwe jest także dopasowanie oporu stawianego przez fotel podczas wychylania, dopasowując go do ciężaru użytkownika. Mechanizm może występować także w wersji Synchro SL, która dodatkowo pozwala na wysunięcie siedziska.

 

Oparcie

Wypełnienie oparcia stanowi pianka poliuretanowa wylewana o gęstości 75 kg/m3. Oparcie posiada możliwość regulacji wysokości z podparciem części lędźwiowej. Jego elastyczność pozwala na wychylenie sięgające 45 stopni. Fotel występuje w wersji z zagłówkiem lub bez. Zagłówek wykonany jest z tworzywa sztucznego i tapicerowany w kolorze fotela. Możliwa jest regulacja położenia zagłówka, dopasowując go do indywidualnych potrzeb.

 

Siedzisko

Siedzisko wypełnione jest pianką poliuretanową wylewaną o gęstości 80 kg/m3. Pod siedziskiem znajduje się amortyzator o czarnej obudowie. Dodatkowo amortyzator wyposażony jest w poduszkę, która znacznie poprawia komfort siedzenia.

 

Podstawa jezdna

Fotel gabinetowy One posiada pięcioramienną podstawę jezdną z kółkami twardymi w standardzie (opcja kółka miękkie), występującą w trzech wersjach kolorystycznych:

– czarna, wykonana z tworzywa PA,

– aluminiowa, polerowana do koloru chrome,

– aluminiowa, lakierowana proszkowo na kolor metalik.

 

Podłokietniki

Stelaż podłokietników fotela One może być czarny, aluminiowy chrome lub aluminiowy metalik do wyboru. W standardzie podłokietniki wyposażone w nakładkę z tworzywa PU posiadają regulację w zakresie góra-dół (zakres 100 mm) oraz regulację odległości od siedziska (zakres 35 mm na stronę). Dodatkowo, możliwy jest wybór wersji z regulacją położenia nakładki w płaszczyźnie przód-tył (zakres 60 mm) oraz obrót nakładki (zakres 60 stopni).

 

 

WYMIARY

One - wymiary

 

Dostępne tkaniny i kolory

Fotel gabinetowy One tapicerowany jest jedną z 6 wysokiej jakości tkanin: Evo, Next, Medley, Fame, Nexus i Step a także skórą naturalną lub ekoskórą Valencia. Wybrane wykończenia zaprezentowane zostały poniżej, pełna paleta tapicerek dostępna jest w katalogu

paleta kolorów profim

tkanina Evo
EV-18
EV-2
EV-24
EV-10
tkanina Medley
ME-3
ME-6
ME-14
ME-16
tkanina Next
NE-11
NE-5
NE-14
NE-17
tkanina Fame
FA-2
FA-6
FA-9
FA-14
ekoskóra Valencia
VA-5
VA-19
VA-17
VA-12
skóra naturalna
S-10
S-22
S-23
S-28

doradzimy ci

zapytaj o produkt