plen

Choose language

Fotel Ioo WT

Fotel Ioo WT

Fotel Ioo WT należy do rodziny komfortowych i ergonomicznych foteli biurowych, występujących w różnych wersjach kolorystycznych. Prezentowany model Ioo WT to fotel o białym stelażu oraz szarym wykończeniu materiałowym. To, co wyróżnia fotel Ioo WT, to innowacyjne rozwiązania ergonomiczne, wykorzystane w fotelu. Interesującym rozwiązaniem funkcjonalnym jest zastosowanie Joysticka, pozwalającego na regulowanie głębokości i wysokości siedziska, a także umożliwiającego blokadę wychylenia oparcia.

 

Model Ioo WT wyposażony został w rozwiązania ergonomiczne, które nie zostały wprowadzone w żadnej innej rodzinie foteli. Należy do nich adaptacyjny zagłówek, który podąża za głową użytkownika oraz ruchomą, oddzielną podpórkę lędźwiową oparcia, poruszającą się w dowolnym kierunku zgodnie z ruchem użytkownika w fotelu. Dodatkowo fotel biurowy Ioo WT posiada wszystkie udogodnienia, stosowane w innych wyższej klasy fotelach, takie jak: synchroniczny mechanizm ruchowy, regulacja głębokości siedziska oraz podłokietniki regulowane w 4 płaszczyznach.

 

Fotel Ioo dostępny jest także w innych wersjach: BS (czarny stelaż, oparcie i siedzisko w siatce MESH), BT (czarny stelaż, siedzisko tapicerowane) i WS (oparcie i siedzisko w siatce MESH). Ten oraz inne fotele marki Grospol znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym.

sklepsistudio.pl

 

Specyfikacja

 

Mechanizm

Fotel Ioo WT posiada wbudowany synchroniczny mechanizm ruchowy, który umożliwia swobodne „bujanie się” w krześle przez użytkownika. Wychyleniu ulega zarówno oparcie, jak i siedzisko, jednak ruch oparcia jest znacznie wyraźniejszy. Siła oporu, którą stawia siedzisko podczas wychylania, jest dopasowywana do wagi użytkownika. Istnieje możliwość blokady oparcia i siedziska w dowolnej pozycji wychylenia za pomocą Joysticka. Dodatkową funkcją mechanizmu jest regulacja wysunięcia siedziska względem oparcia, dzięki czemu praca w fotelu jest wygodna zarówno dla niższych jak i wyższych użytkowników.

 

Podłokietniki

Krzesło posiada białe podłokietniki z czarnymi nakładkami z tworzywa sztucznego. Aby odpowiednio dostosować ustawienie podłokietników, fotel posiada możliwość ich regulacji w czterech płaszczyznach:

 

– góra – dół: regulacja wysokości podłokietników do pozycji, która umożliwia ułożenie przedramion pod kątem 90 stopni względem tułowia; zakres: 7 cm,

– przód – tył: regulacja odległości nakładki względem siedziska, dzięki czemu długość podłokietnika dopasowana jest do długości przedramienia,

– prawo – lewo: regulacja podłokietników na boki, umożliwiająca dopasowanie ich rozstawu,

– kąt położenia nakładki: regulacja ustawienia podłokietników w pozycji skierowanej bardziej do wewnątrz lub na zewnątrz; zakres: 30 stopni.

 

Oparcie i siedzisko

Profilowane oparcie wykończone jest siatką Mesh, która idealnie przylega do pleców użytkownika dzięki swojej elastyczności. Mimo to nie jest ona rozciągliwa i cechuje ją trwałość i wytrzymałość nawet po wieloletnim użytkowaniu. Siatka Mesh zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, a także jest wysoce odporna na ścieranie (100 000 cykli Martindalea).

 

Oparcie w 1/3 wysokości posiada regulowaną część lędźwiową, poruszającą się we wszystkich kierunkach podążając za ruchem użytkownika w krześle. Tym samym gwarantuje ona nieprzerwane podparcie pleców oraz rozluźnienie mięśni. Wysokość oparcia jest regulowana i może być zablokowana na jednym z pięciu poziomów, bez konieczności podnoszenia się z fotela.

 

Siedzisko

Siedzisko fotela tapicerowane jest wyjątkowo trwałą tkaniną w kolorze szarym. Wysokość siedziska regulowana jest za pomocą pneumatycznego siłownika o chromowanej zewnętrznej obudowie. Umożliwia on podwyższenie lub obniżenie siedziska w zakresie 10 cm. Najwyższą jakość siłownika zapewnia atest DIN 4550 Klasse 3.

 

Zagłówek

Aby maksymalnie podnieść Państwa komfort pracy, fotel Ioo WT posiada standardowo elastyczny zagłówek, który cechuje się łatwym montażem, dzięki czemu w każdej chwili może zostać ściągnięty lub nałożony. Dzięki swojej konstrukcji zapewnia on ciągłe podążanie za głową użytkownika we wszystkich czterech płaszczyznach. Dodatkowo możliwa jest regulacja wysokości zagłówka oraz jego dostosowanie do wzrostu użytkownika.

 

Podstawa jezdna

Model Ioo WT wyposażony jest w pięcioramienną podstawę jezdną wyprodukowaną z polerowanego aluminium. To rozwiązanie technologiczne nie tylko odpowiednio podnosi atrakcyjność wizualną fotela, ale także gwarantuje wydłużoną żywotność podstawy jezdnej, dzięki uniknięciu elementów spawanych.

 

Gwarancja i certyfikaty

Fotel Ioo WT uzyskał Atest Wytrzymałości i Bezpieczeństwa Użytkowania wydany przez PUR Remodex. Ponadto spełnia on wszystkie normy ergonomiczne, a także rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe. Dbając o Państwa komfort rodzina Ioo objęta została 4-letnią gwarancją w systemie od drzwi do drzwi, zapewniającą spokój przez jeszcze dłuższy okres.

 

 

 

Wymiary

 

Ioo - wymiary

 

 

Dostępne tkaniny i kolory

szary

doradzimy ci

zapytaj o produkt
Translate »