plen

Choose language

Fotel IOO WS

Fotel Ioo WS

Fotel Ioo WS to model z oferty polskiego producenta Grospol. Rodzina Ioo złożona jest z ergonomicznych foteli biurowych wyposażonych w pełen zakres funkcji i szereg innowacyjnych rozwiązań, przystosowanych do długiej i intensywnej pracy przy biurku. To, co wyróżnia fotel Ioo WS, to innowacyjne rozwiązania ergonomiczne. Interesującym rozwiązaniem funkcjonalnym jest zastosowanie Joysticka, pozwalającego na regulowanie głębokości i wysokości siedziska, a także umożliwiającego blokadę wychylenia oparcia.

 

Fotel Ioo WS posiada wszystkie funkcjonalności charakterystyczne dla najwyższej klasy produktów premium. Należy do nich adaptacyjny zagłówek, który podąża za głową użytkownika oraz ruchomą, oddzielną podpórkę lędźwiową oparcia, poruszającą się w dowolnym kierunku zgodnie z ruchem użytkownika w fotelu. Dodatkowo fotel posiada synchroniczny mechanizm ruchowy oraz podłokietniki regulowane w 4 płaszczyznach.

 

Model Ioo WS to fotel o przyciągającym wzrok białym stelażu oraz tapicerką wykonaną z siatki Mesh, której warstwa zewnętrzna pokryta jest przyjemną w dotyku tkaniną. Oferujemy Państwu trzy wersje kolorystyczne fotela Ioo WS: czerwoną, szarą oraz czarną. Dostępne są także wersje BS (stelaż czarny, oparcie i siedzisko w siatce MESH), BT (stelaż czarny, siedzisko tapicerowane tkaniną) oraz WT (siedzisko tapicerowane tkaniną).

 

Ten oraz inne fotele marki Grospol znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym.

sklepsistudio.pl

 

Specyfikacja

Wersja

WS – S (white, biały stelaż), S (tapicerowany w całości siatką)

Dostępne są 3 wersje kolorystyczne fotela: szara (KMD30), czarna (KMD31) i czerwona (KMD32)

 

Oparcie

Oparcie fotela w 1/3 wysokości posiada regulowaną część lędźwiową, poruszającą się we wszystkich kierunkach podążając za ruchem użytkownika w krześle. Tym samym gwarantuje ona nieprzerwane podparcie pleców oraz rozluźnienie mięśni.

 

 

Wysokość oparcia jest regulowana i może być zablokowana na jednym z pięciu poziomów, bez konieczności podnoszenia się z fotela.

 

 

Zagłówek

Fotel posiada regulowany zagłówek, którego elastyczna konstrukcja podąża za ruchem głowy użytkownika. Zagłówek pracuje we wszystkich 4 pozycjach (lewo – prawo; przód – tył oraz po skosach). Możliwa jest też regulacja wysokości, co pozwala dostosować jego położenie do wzrostu użytkownika.

 

 

Siedzisko

Fotel Ioo WS posiada ergonomicznie wyprofilowane siedzisko z możliwością regulacji jego głębokości. Umożliwia to prawidłowe dopasowanie głębokości do wysokości użytkownika i uniknięcie pojawienia się ucisku w udach. Odpowiednia głębokość wybierana jest poprzez ruch joysticka.

 

Siłownik

Wysokość siedziska regulowana jest za pomocą pneumatycznego siłownika o chromowanej zewnętrznej obudowie. Umożliwia on podwyższenie lub obniżenie siedziska w zakresie 10 cm. Najwyższą jakość siłownika zapewnia atest DIN 4550 Klasse 3.

 

Mechanizm

Fotel Ioo WT posiada wbudowany synchroniczny mechanizm ruchowy, który umożliwia swobodne “bujanie się” w krześle przez użytkownika. Wychyleniu ulega zarówno oparcie, jak i siedzisko, jednak ruch oparcia jest znacznie wyraźniejszy. Siła oporu, którą stawia siedzisko podczas wychylania, jest dopasowywana do wagi użytkownika. Istnieje możliwość blokady oparcia i siedziska w dowolnej pozycji wychylenia za pomocą Joysticka.

 

 

Dodatkową funkcją mechanizmu jest regulacja wysunięcia siedziska względem oparcia, dzięki czemu praca w fotelu jest wygodna zarówno dla niższych jak i wyższych użytkowników.

 

Podłokietniki

Fotel Ioo WT posiada białe podłokietniki z czarnymi nakładkami z tworzywa sztucznego. Aby odpowiednio dostosować ustawienie podłokietników, fotel posiada możliwość ich regulacji w czterech płaszczyznach:

 

– góra – dół: regulacja wysokości podłokietników do pozycji, która umożliwia ułożenie przedramion pod kątem 90 stopni względem tułowia; zakres: 7 cm,

– przód – tył: regulacja odległości nakładki względem siedziska, dzięki czemu długość podłokietnika dopasowana jest do długości przedramienia,

– prawo – lewo: regulacja podłokietników na boki, umożliwiająca dopasowanie ich rozstawu,

– kąt położenia nakładki: regulacja ustawienia podłokietników w pozycji skierowanej bardziej do wewnątrz lub na zewnątrz; zakres: 30 stopni.

 

Podstawa jezdna

Model Ioo WT wyposażony jest w pięcioramienną podstawę jezdną wyprodukowaną z polerowanego aluminium. To rozwiązanie technologiczne nie tylko odpowiednio podnosi atrakcyjność wizualną fotela, ale także gwarantuje wydłużoną żywotność podstawy jezdnej, dzięki uniknięciu elementów spawanych. W standardzie występują kółka miękkie do powierzchni twardych.

 

Tapicerka

Wersja WS wykończona jest w całości siatką Mesh, która idealnie przylega do pleców użytkownika dzięki swojej elastyczności. Mimo to nie jest ona rozciągliwa i cechuje ją trwałość i wytrzymałość nawet po wieloletnim użytkowaniu. Siatka Mesh zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, a także jest wysoce odporna na ścieranie (100 000 cykli Martindalea).

 

Gwarancja i certyfikaty

Fotel Ioo WS uzyskał Atest Wytrzymałości i Bezpieczeństwa Użytkowania wydany przez PUR Remodex. Ponadto spełnia on wszystkie normy ergonomiczne, a także rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe. Maksymalne dopuszczalne obciążenie fotela wynosi 150 kg.

 

Dbając o Państwa komfort rodzina Ioo objęta została 4-letnią gwarancją w systemie od drzwi do drzwi, zapewniającą spokój przez jeszcze dłuższy okres.

 

 

 

Wymiary

 

Ioo - wymiary

 

 

Dostępne tkaniny i kolory

czerwony
czarny
szary

doradzimy ci

zapytaj o produkt
Translate »