plen

Choose language

Fotel IOO BT

Fotel Ioo BT

Fotel Ioo BT firmy Grospol to doskonały model fotela biurowego przygotowany dla tych, którzy cenią ergonomię i funkcjonalność podczas wielu godzin pracy przy biurku. Rodzina foteli Ioo ceniona jest od dawna, głównie za innowacyjne mechanizmy, w które zostały wyposażone jej modele, a także za rozwiązania, których nie znajdą Państwo w żadnych innych fotelach w naszej ofercie. Należą do nich regulowany zagłówek, który porusza się zgodnie z ruchem głowy użytkownika, a także oddzielna część lędźwiowa, gwarantująca prawidłową pozycję pracy.

 

Oprócz tego, fotele rodziny Ioo posiadają wszystkie sprawdzone i docenione pomysły. Należą do nich podłokietniki, które mogą być regulowane w czterech płaszczyznach, mechanizm regulujący głębokość i wysokość siedziska, a także synchroniczny mechanizm ruchowy, który dodatkowo pozwala na regulację oporu oparcia podczas wychylania. Wersja Ioo BT to model fotela o czarnym stelażu, którego siedzisko tapicerowane jest wyjątkowo trwałą tkaniną, natomiast oparcie pokryte jest siatką Mesh zapewniającą prawidłową cyrkulację powietrza.

 

Fotel Ioo dostępny jest także w wersji BS (siedzisko tapicerowane), WS (biały stelaż, oparcie i siedzisko w siatce MESH) oraz WT (biały stelaż, siedzisko tapicerowane). Ten oraz inne fotele marki Grospol znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym.

sklepsistudio.pl

 

Specyfikacja

 

Mechanizm

W serii foteli Ioo zastosowany został synchroniczny mechanizm ruchowy, który pozwala zarówno na wychylanie się oparcia wraz z siedziskiem w ruchu synchronicznym do ruchu użytkownika, jak i na zablokowanie wychylenia w dowolnej pozycji. Do blokady wychylenia, jak i sterowania innymi parametrami fotela, służy Joystick, znajdujący się pod siedziskiem. Po zwolnieniu blokady, wychyleniu ulega zarówno oparcie jak i siedzisko, przy czym ruch oparcia jest znacznie wyraźniejszy. Opór, jaki stawia oparcie, jest regulowany i dostosowywany do wagi użytkownika.

 

Dodatkową funkcją mechanizmu ruchowego jest możliwość regulacji głębokości siedziska, czyli przestrzeni między siedziskiem a oparciem. Ta właściwość umożliwia komfortowe ustawienie pozycji krzesła zarówno dla niskich jak i wysokich użytkowników.

 

Podłokietniki

Fotel Ioo BT wyposażony został w podłokietniki w kolorze czarnym, podobnie jak stelaż krzesła, które posiadają funkcję regulacji w czterech płaszczyznach:

– góra – dół: regulacja wysokości tak, aby przedramię ułożone było pod kątem 90 stopni w stosunku do tułowia; zakres: 7 cm,

– przód – tył: dostosowanie położenia nakładki do długości przedramienia,

– prawo – lewo: ustawienie odpowiedniego rozstawu podłokietników,

– kąt położenia nakładki: skierowanie nakładek w pozycji do wewnątrz siedziska lub na zewnątrz; zakres: 30 stopni.

 

Oparcie

Oparcie fotela charakteryzuje się ergonomicznym wyprofilowaniem oraz tapicerką w postaci siatki Mesh. Siatka ta idealnie dopasowuje się do pleców użytkownika, co pozwala na prawidłowe ich podparcie. Dodatkowy wpływ na prawidłową pozycję ma oddzielna część lędźwiowa, która zamontowana jest na 1/3 wysokości oparcia. Porusza się ona zgodnie z ruchem użytkownika, we wszystkich kierunkach, umożliwiając rozluźnienie napięcia w plecach. Wysokość oparcia jest regulowana bez konieczności wstawania z krzesła – możliwość blokady na jednym z pięciu poziomów wysokości.

 

Zagłówek

Innowacyjnym rozwiązaniem wykorzystanym w serii Ioo jest zagłówek, którego konstrukcja pozwala na reagowanie na ruch głowy użytkownika i dokładne jego odwzorowywanie. Gwarantuje to pełne podparcie głowy we wszystkich płaszczyznach. Można także dopasować wysokość zagłówka, dostosowując ją do wzrostu użytkownika krzesła.

 

Siedzisko

Komfort i wygoda fotela Ioo zapewnia dodatkowo profilowana pianka wyścielająca siedzisko, którą cechuje trwałość i odporność nawet na długotrwałe użytkowanie. Siedzisko tapicerowane jest wysokiej jakości oddychającą tkaniną dostępną w dwóch wersjach kolorystycznych. Posiada ono zarówno funkcję regulacji głębokości jak i wysokości. Płynne dostosowanie wysokości siedziska w zakresie 10 cm zapewnia siłownik pneumatyczny o chromowanej obudowie. Jego jakość gwarantuje Certyfikat Badania DIN 4550 Klasse 3.

 

Podstawa jezdna

Fotel Ioo BT wyposażony został w pięcioramienną podstawę jezdną wykonaną z polerowanego aluminium. Zapewnia to nie tylko estetykę całego fotela, ale dodatkowo zdecydowanie wydłuża żywotność podstawy, dzięki uniknięciu połączeń spawanych w budowie elementu.

 

Gwarancja i certyfikaty

Wszystkie modele z rodziny Ioo uzyskały Atest Wytrzymałości i Bezpieczeństwa Użytkowania, który przyznany i został przez Zakład Wdrożeń i Badań Przemysłu Meblarskiego PUR Remodex. Ponadto fotele te spełniają założenia ergonomiczne oraz rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach z monitorami ekranowymi. Dla podniesienia Państwa komfortu objęliśmy całą rodzinę fotelii Ioo wydłużoną 4-letnią gwarancją w systemie od drzwi do drzwi.

 

 

 

Wymiary

 

Ioo - wymiary

 

 

Dostępne tkaniny i kolory

szary
czarny

doradzimy ci

zapytaj o produkt
Translate »