plen

Choose language

Fotel IOO BS

Fotel Ioo BS

Rodzina foteli Ioo firmy Grospol to najwyższa półka krzeseł biurowych, która znana jest nie tylko w Polsce, ale także na rynku międzynarodowym. Fotel Ioo BS ceniony jest za nowoczesne rozwiązania funkcjonalne, wykorzystane w konstrukcji, a także szeroki wybór kolorystyczny foteli. Łącznie rodzina Ioo oferuje 9 różnych modeli fotela. Wersja Ioo BS to czarny stelaż fotela oraz oparcie i siedzisko tapicerowane przyjemną w dotyku i trwałą siatką Mesh.

 

Fotel Ioo BS posiada szereg innowacyjnych rozwiązań, co czyni go niezwykle ergonomicznym. Należą do nich synchroniczny mechanizm ruchowy z możliwością dostosowania oporu oparcia, dobrze znany za sprawą wykorzystania go w rodzinie foteli Ergohuman, podłokietniki z możliwością regulacji w czterech płaszczyznach czy też mechanizm regulacji głębokości siedziska.

 

Dodatkowo fotel Ioo BS wyposażony został w elementy niewystępujące do tej pory w żadnym innym modelu. Są to niezależna część lędźwiowa oparcia, której ruch wywołany jest poruszaniem się użytkownika w krześle, a także adaptacyjny zagłówek, który posiada nie tylko funkcję regulacji wysokości, ale także porusza się we wszystkich płaszczyznach, naśladując ruch głowy użytkownika.

 

Model Ioo dostępny jest także w wersji BT (siedzisko tapicerowane), WS (biały stelaż, oparcie i siedzisko w siatce MESH) oraz WT (biały stelaż, siedzisko tapicerowane). Wszystkie fotele firmy Grospol znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym.

sklepsistudio.pl

 

Specyfikacja

 

Mechanizm

Synchroniczny mechanizm ruchowy, który zainstalowany został w fotelach Ioo BS, kontrolowany jest za pomocą Joysticka znajdującego się pod siedziskiem. Po jego zwolnieniu, oparcie wraz z siedziskiem poruszają się synchronicznie wraz z ruchem użytkownika w krześle, przy czym wychylenie oparcia jest znacznie bardziej wyraźne, niż wychylenie siedziska. Opór, jaki stawia oparcie podczas wychylania, jest regulowany, co pozwala na dostosowanie go do wagi użytkownika. Wychylanie oparcia i siedziska można zablokować w dowolnej pozycji również za pomocą Joysticka.

 

Ponadto fotel posiada mechanizm regulacji głębokości siedziska, a więc wysunięcia siedziska względem oparcia. Umożliwia to na dostosowanie umiejscowienia siedziska w taki sposób, aby pozycja w krześle była wygodna zarówno dla wysokich jak i niskich użytkowników.

 

Oparcie i siedzisko

Fotel Ioo BS wyposażony jest w profilowane oparcie, które w 1/3 wysokości posiada niezależną część lędźwiową. Zapewnia ona nieprzerwane podparcie pleców użytkownika, dzięki reagowaniu na ruch jego pleców we wszystkich kierunkach. Wysokość oparcia można regulować bez konieczności wstawania z krzesła za pomocą dźwigni znajdującej się z tyłu oparcia. Istnieje możliwość blokady oparcia na pięciu poziomach wysokości.

 

Siedzisko fotela posiada mechanizm regulacji głębokości oraz wysokości. Płynną regulację wysokości gwarantuje pneumatyczny siłownik, pozwalający na zmianę wysokości siedziska w zakresie 10 cm. Wysoką jakość mechanizmu zapewnia Certyfikat Badania DIN 4550 Klasse 3.

 

W wersji Ioo BS zarówno oparcie jak i siedzisko tapicerowane są siatką Mesh, która jest wyjątkowo przyjemna w dotyku dzięki tkaninie, którą pokryta jest zewnętrzna warstwa siatki. Jest ona wyjątkowo odporna na rozciąganie, a także ścieranie – 100 000 cykli Martindalea. Siatka Mesh to także doskonałe podparcie pleców, jako że jest elastyczna i łatwo się dopasowuje, a także zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza.

 

Zagłówek

Zagłówek fotela Ioo BS, podobnie jak siedzisko i oparcie, tapicerowany jest siatką Mesh. Dzięki elastycznej konstrukcji podąża on za ruchem głowy użytkownika we wszystkich kierunkach, zapewniając prawidłowe podparcie. Dodatkowo posiada on regulację wysokości, dzięki czemu może być dostosowany do wzrostu niższych oraz wyższych użytkowników. Zagłówek można założyć, a także ściągnąć w dowolnej chwili, bez konieczności skomplikowanego montażu.

 

Podłokietniki

Fotel Ioo BS posiada standardowo czarne podłokietniki z tworzywa sztucznego, które można regulować w czterech płaszczyznach:

– góra – dół: zapewnia prawidłowe ułożenie ramion, tj. w pozycji tworzącej kąt 90 stopni z tułowiem; zakres regulacji wysokości podłokietników: 7 cm,

– prawo – lewo: umożliwia dostosowanie rozstawu podłokietników,

– kąt położenia nakładki: pozwala na ustawienie nakładek podłokietników w pozycji do wewnątrz lub na zewnątrz; zakres regulacji: 30 stopni,

– odległość nakładki od oparcia: zapewnia regulację długości podłokietników do długości przedramienia użytkownika.

 

Podstawa jezdna

Wszystkie fotele Ioo wyposażone są w aluminiową podstawę jezdną, polerowaną. Dzięki temu fotel nie tylko lepiej się prezentuje, ale także w ten sposób uniknięte zostały elementy spawane, co ma znaczący wpływ na żywotność i wytrzymałość elementu.

 

Gwarancja i certyfikaty

Fotele Ioo uzyskały Atest Wytrzymałości i Bezpieczeństwa Użytkowania wydany przez PUR Remodex. Dodatkowo wszystkie modele zaprojektowane zostały według wymogów ergonomicznych oraz rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej dotyczącego bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach z monitorami ekranowymi. Dla zwiększenia Państwa komfortu objęliśmy całą rodzinę foteli Ioo wydłużoną 4-letnią gwarancją w systemie od drzwi do drzwi.

 

 

 

Wymiary

 

Ioo - wymiary

 

 

Dostępne tkaniny i kolory

szary
zielony
czarny

doradzimy ci

zapytaj o produkt
Translate »