plen

Choose language

Fotel Futura 4 S

Fotel Futura 4 S

Fotel Futura 4 S firmy Grospol to zmodernizowana wesja dobrze znanego modelu Futura 3 S. Posiada ona wszystkie zaawansowane rozwiązania zastosowane wcześniej w fotelu Futura 3 S oraz innych modelach wyższej klasy, a dodatkowo Futura 4 S wyposażona została w funkcjonalny zagłówek z możliwością regulacji. Model posiada synchroniczny mechanizm ruchowy Synchro Self, podłokietniki w możliwością regulacji w czterech płaszczyznach, regulację wyprofilowania siedziska, a także możliwość dostosowania wysunięcia siedziska w stosunku do oparcia.

 

Fotele z serii Futura charakteryzują się obszernym, wygodnym siedziskiem oraz profilowanym oparciem wyposażonym w regulowaną podpórkę lędźwiową. Krzesło biurowe Futura 4 S stanowi doskonałe wyposażenie wszystkich pomieszczeń biurowych. Specjalnie dla Państwa poszerzyliśmy ofertę dostępnych rodzajów obić oraz kolorów – przygotowaliśmy pięć wytrzymałych i trwałych tkanin oraz całą gamę barw w atrakcyjnych kolorach. O poszczególnych rodzajach obić mogą Państwo przeczytać w artykule na naszym blogu.

 

Prezentowany model występuje także w niskiej wersji bez zagłówka – Futura 3 S. Ten oraz inne modele firmy Grospol znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym.

sklepsistudio.pl

 

SPECYFIKACJA

Oparcie

W części lędźwiowej oparcia fotela Futura 4 S zamontowany został oddzielny profil, którego wysokość można dostosowywać w zależności od potrzeb. Oparcie tapicerowane jest wytrzymałą i nierozciągliwą siatką, która zapewnia prawidłowe ułożenie pleców, a także odpowiednią cyrkulację powietrza.

 

 

Zagłówek

Wersja 4 S wyposażona jest dodatkowo w praktyczny, regulowany zagłówek. Posiada on regulację wysokości a także regulację obrotową wokół poziomej osi. Dzięki temu fotel zapewnia ciągłe wsparcie głowy podczas pracy.

 

Siedzisko

Model posiada regulacja twardości centralnej części siedziska, co pozwoli lepiej dostosować właściwości siedziska do oczekiwań użytkownika. Regulację umożliwia estetyczne pokrętło znajdujące się pod siedziskiem.

 

 

Możliwa jest też regulacja głębokości siedziska – przy pomocy jednego ruchu dźwigni można łatwo przesunąć siedzisko w przód bądź w tył. Dzięki temu fotel jest odpowiedni zarówno dla wysokich, jak i niskich użytkowników.

 

Siedzisko fotela wypełnione jest pianką wyścielającą, której sprężystość i trwałość zapewniona jest poprzez zastosowanie procesu wylewania w produkcji.

 

Siłownik

Regulacja wysokości siedziska możliwa jest dzięki zastosowaniu chromowanego pneumatycznego siłownika z atestem DIN Klasse 3, który umożliwia dostosowanie wysokości w zakresie 9 cm.

 

Mechanizm

W fotelu Futura 4 S zastosowany został synchroniczny mechanizm ruchowy Synchro Self, który umożliwia podążanie oparcia za plecami użytkownika, gwarantując tym samym ciągłe podparcie pleców. Wraz z ruchem oparcia wychyleniu ulega także siedzisko, jednak intensywność i szybkość wychylenia siedziska jest znacznie mniej wyraźna. Opór stawiany przez oparcie dostosowywany jest automatycznie do wagi użytkownika w krześle (funkcja Self).

 

Ruch oparcie można zablokować w dowolnej pozycji wychylenia za pomocą dźwigni znajdującej się pod siedziskiem. Krzesło wyposażone jest także w funkcję Anti-Shock, która niweluje gwałtowny ruch oparcie po zwolnieniu blokady wychylenia.

 

Podłokietniki

Fotel wyposażony jest w czarne podłokietniki wykonane z tworzywa sztucznego, które możemy regulować w czterech płaszczyznach (4D):

– góra – dół: umożliwia ustawienie podłokietników w taki sposób, aby poprawnie ułożyć przedramiona, to jest aby tworzyły one kąt 90 stopni z tułowiem; zakres regulacji: 6 cm,

– przód – tył: pozwala na regulację stopnia wysunięcia nakładki podłokietnika, dostosowując jego długość do długości przedramienia,

– odległość od siedziska: zapewnia odpowiednie rozstawienie podłokietników zarówno dla niskich jak i wysokich użytkowników,

– kąt położenia nakładki: pozwala na ustawienie nakładek w pozycji do wewnątrz lub do zewnątrz w zależności od potrzeb; zakres regulacji: 30 stopni.

 

Podstawa jezdna

Fotel Futura 4 S posiada pięcioramienną podstawę jezdną, która wytworzona została z polerowanego aluminium. Jest to nie tylko dodatkowy walor estetyczny, ale także powoduje, że podstawa jest zdecydowanie bardziej wytrzymała dzięki uniknięciu połączeń spawanych. W standardzie występują kółka miękkie do powierzchni twardych.

 

Gwarancja i certyfikaty

Krzesło biurowe uzyskało Atest Wytrzymałości i Bezpieczeństwa Użytkowania wydany przez PUR Remodex Zakład Badań i Wdrożeń Przemysłu Meblarskiego. Posiada ono 24-miesięczną gwarancję w komfortowym systemie od drzwi do drzwi. Maksymalne dopuszczalne obciążenie fotela wynosi 150 kg.

 

 

 

 

WYMIARY

 

Futura 4 - wymiary

 

 

Dostępne tkaniny i kolory

Siedzisko fotela tapicerowane może być jednym z 10 rodzajów obić, posegregowanych w cztery grupy cenowe. Wszystkie dostępne obicia zaprezentowane zostały w katalogu.

paleta kolorów profim

doradzimy ci

zapytaj o produkt
Translate »