plen

Choose language

Fotel Futura 4 S

Fotel Futura 4 S

Fotel Futura 4 S firmy Grospol to zmodernizowana wesja dobrze znanego modelu Futura 3 S. Posiada ona wszystkie zaawansowane rozwiązania zastosowane wcześniej w fotelu Futura 3 S oraz innych modelach wyższej klasy, a dodatkowo Futura 4 S wyposażona została w funkcjonalny zagłówek z możliwością regulacji. Model posiada synchroniczny mechanizm ruchowy Synchro Self, podłokietniki w możliwością regulacji w czterech płaszczyznach, regulację wyprofilowania siedziska, a także możliwość dostosowania wysunięcia siedziska w stosunku do oparcia.

 

Fotele z serii Futura charakteryzują się obszernym, wygodnym siedziskiem oraz profilowanym oparciem wyposażonym w regulowaną podpórkę lędźwiową. Krzesło biurowe Futura 4 S stanowi doskonałe wyposażenie wszystkich pomieszczeń biurowych. Specjalnie dla Państwa poszerzyliśmy ofertę dostępnych rodzajów obić oraz kolorów – przygotowaliśmy pięć wytrzymałych i trwałych tkanin oraz całą gamę barw w atrakcyjnych kolorach. O poszczególnych rodzajach obić mogą Państwo przeczytać w artykule na naszym blogu.

 

Prezentowany model występuje także w niskiej wersji bez zagłówka – Futura 3 S. Ten oraz inne modele firmy Grospol znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym.

sklepsistudio.pl

 

SPECYFIKACJA

 

Mechanizm

Fotel Futura 4 S wyposażony jest w zaawansowany mechanizm ruchowy Synchro Self, który umożliwia wychylanie się oparcia wraz z ruchem użytkownika w krześle. Wychyleniu ulega nie tylko oparcie, ale także siedzisko, jednak ruch siedziska jest znacznie mniej wyraźny niż ruch oparcia. Dodatkowo opór, który stwaia oparcie, jest automatycznie dostosowywany do wagi użytkownika.

 

Tryb „bujania się” w fotelu można zatrzymać w dowolnej pozycji za pomocą blokady, znajdującej się pod siedziskiem, bez konieczności podnoszenia się z krzesła. Mechanizm Synchro Self pozwala dodatkowo na regulację głębokości siedziska, dzięki czemu możliwe jest odpowiednie dostosowanie odległości siedziska od oparcia zarówno dla niskich jak i wysokich użytkowników. Inna funkcja Anti-Shock niweluje nagłe uderzenie oparcia w plecy po zwolnieniu blokady wychylenia.

 

Podłokietniki

Krzesło Futura 4 S wyposażone jest w czarne podłokietniki z tworzywa sztucznego, które posiadają możliwość regulacji w czterech płaszczyznach:

– góra – dół: umożliwia dostosowanie wysokości podłokietników do potrzeb użytkownika w taki sposób, aby przedramię tworzyło kąt prosty z tułowiem; zakres: 6 cm,

– kąt położenia nakładki: pozwala na skierowanie nakładek do wewnątrz lub na zewnątrz; zakres: 30 stopni,

– przód – tył: daje możliwość wysunięcia nakładek w przód lub w tył, aby dostosować długośc podłokietnika do długości przedramienia,

– odległość od siedziska: pozwala na rozstawienie podłokietników według potrzeb.

 

Oparcie

Oparcie krzesła tapicerowane jest trwałą siatką, która nie ulega rozciąganiu nawet po długotrwałym użytkowaniu krzesła. Dodatkowo wyposażone jest ono w ruchomy profil w części lędźwiowej, które zapewnia odciążenie mięśni pleców. Oparcie posiada przymocowany zagłówek z możliwością regulacji w pionie, a także wokół osi poziomej.

 

Siedzisko

Wewnątrz siedziska znajduje się pianka wyścielająca, która produkowana została za pomocą technologii wylewania, zapewniając tym samym sprężystość i trwałość siedziska. Regulację siedziska zapewnia siłownik pneumatyczny (atest DIN Klasse 3) w zakresie 9 cm. Podstawa jezdna fotela wykonana jest z polerowanego aluminium, brak elementów spawanych znacznie wydłuża żywotność podstawy.

 

Gwarancja i certyfikaty

Fotel Futura 4 S posiada Atest Wytrzymałości i Bezpieczeństwa Użytkowania wydany przez PUR Remodex Zakład Badań i Wdrożeń Przemysłu Meblarskiego. Dodatkowo fotel objęty jest 24-miesięczną gwarancją w systemie od drzwi do drzwi.

 

 

 

WYMIARY

 

Futura 4 - wymiary

 

 

Dostępne tkaniny i kolory

Kosma
K01
K02
K03
K04
K05
K06
Note
N01
N03
N04
N05
N07
N10
N11
N12
Osaka
OS-01
OS-02
OS-03
OS04
OS-05
OS-06
OS-07
OS-08
OS09
OS10
Medley
MD-01
MD-02
MD-03
MD-04
MD-05
MD-06
MD-09
Valencia
VL01
VL02
VL03
VL04
VL05
VL06
VL07
VL08
VL09
VL10
Flex
FX01
FX02
FX03
FX04
FX05
FX09
Fame
FM01
FM02
FM03
FM04
FM05
FM07
Teide
TD01
TD03
TD04
TD05
TD09
TD10
TD11
Synergy
SR02
SR03
SR04
SR05
SR06
SR07
SR09

doradzimy ci

zapytaj o produkt
Translate »