plen

Choose language

Fotel Futura 3 S

Fotel Futura 3 S

Fotel Futura 3 S to dobrze znany i od dawna ceniony model firmy Grospol. Cechują go nie tylko ergonomia i komfort pracy, ale także szereg zaawansowanych rozwiązań, wykorzystywanych w fotelach biurowych wyższej klasy. Należą do nich między innymi synchroniczny mechanizm ruchowy Synchro Self, możliwość regulacji podłokietników w czterech płaszczyznach, możliwość dostosowania głębokości siedziska czy regulacja profilu siedziska.

 

Siatka, którą wykończone jest oparcie fotela Futura 3 S, powoduje znakomite dopasowanie oparcie do pleców użytkownika, a szerokie siedzisko zapewnia komfort podczas godzin spędzonych przy biurku. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroki wybór dostępnych tapicerek oraz kolorów, dzięki czemu krzesło biurowe Futura 3 S będzie doskonałym wykończeniem każdego wnętrza biurowego. Dokładny opis poszczególnych tapicerek znajdą Państwo w artykule na naszym blogu.

 

Prezentowany model dostępny jest także w wersji z regulowanym zagłówkiem – Futura 4 S. Ten oraz inne fotele marki Grospol znajda Państwo w naszym sklepie interentowym.

sklepsistudio.pl

 

Specyfikacja

 

Mechanizm

W fotelu Futura 3 S zastosowany został synchroniczny mechanizm ruchowy Synchro Self, który umożliwia podążanie oparcia za plecami użytkownika, gwarantując tym samym ciągłe podparcie pleców. Wraz z ruchem oparcia wychyleniu ulega także siedzisko, jednak intensywność i szybkość wychylenia siedziska jest znacznie mniej wyraźna. Opór stawiany przez oparcie dostosowywany jest automatycznie do wagi użytkownika w krześle.

 

Ruch oparcie można zablokować w dowolnej pozycji wychylenia za pomocą dźwigni znajdującej się pod siedziskiem. Dodatkowo istnieje możliwość regulacji głębokości siedziska, czyli dystansu między siedziskiem a oparciem, przez co fotel Futura 3 S odpowiada zarówno niskim jak i wysokim użytkownikom. Krzesło wyposażone jest także w funkcję Anti-Shock, która niweluje gwałtowny ruch oparcie po zwolnieniu blokady wychylenia.

 

Podłokietniki

Fotel wyposażony jest w czarne podłokietniki wykonane z tworzywa sztucznego, które możemy regulować w czterech płaszczyznach:

– góra – dół: umożliwia ustawienie podłokietników w taki sposób, aby poprawnie ułożyć przedramiona, to jest aby tworzyły one kąt 90 stopni z tułowieml; zakres regulacji: 6 cm,

– przód – tył: pozwala na regulację stopnia wysunięcia nakładki podłokietnika, dostosowując jego długość do długości przedramienia,

– odległość od siedziska: zapewnia odpowiednie rozstawienie podłokietników zarówno dla niskich jak i wysokich użytkowników,

– kąt położenia nakładki: pozwala na ustawienie nakładek w pozycji do wewnątrz lub do zewnątrz w zależności od potrzeb; zakres regulacji: 30 stopni.

 

Siedzisko

Tapicerowane siedzisko wypełnione jest pianką wyścielającą, której sprężystość i trwałość zapewniona jest poprzez zastosowanie procesu wylewania w produkcji. Regulacja wysokości siedziska możliwa jest dzięki zastosowaniu chromowanego pneumatycznego siłownika z atestem DIN Klasse 3, który umożliwia dostosowanie wysokości w zakresie 9 cm.

 

Oparcie

W części lędźwiowej oparcia zamontowany został oddzielny profil, którego wysokość można dostosowywać w zależności od potrzeb. Oparcie tapicerowane jest wytrzymałą i nierozciągliwą siatką, która zapewnia prawidłowe ułożenie pleców, a także odpowiednią cyrkulację powietrza.

 

Podstawa jezdna

Fotel Futura 3 S posiada pięcioramienną podstawę jezdną, która wytworzona została z polerowanego aluminium. Jest to nie tylko dodatkowy walor estetyczny, ale także powoduje, że podstawa jest zdecydowanie bardziej wytrzymała dzięki uniknięciu połączeń spawanych.

 

Gwarancja i certyfikaty

Krzesło biurowe Futura 3 uzyskało Atest Wytrzymałości i Bezpieczeństwa Użytkowania wydany przez PUR Remodex Zakład Badań i Wdrożeń Przemysłu Meblarskiego. Posiada ono 24-miesięczną gwarancję w komfortowym systemie od drzwi do drzwi.

 

 

 

Wymiary

 

Futura 3 - wymiary

 

 

Dostępne tkaniny i kolory

Kosma
K01
K02
K03
K04
K05
K06
Note
N01
N03
N04
N05
N07
N10
N11
N12
Osaka
OS01
OS02
OS03
OS04
OS05
OS06
OS07
OS08
OS09
OS10
Medley
MD01
MD02
MD03
MD04
MD05
MD06
MD09
Valencia
VL01
VL02
VL03
VL04
VL05
VL06
VL07
VL08
VL09
VL10
Flex
FX01
FX02
FX03
FX04
FX05
FX09
Fame
FM01
FM02
FM03
FM04
FM05
FM07
Teide
TD01
TD03
TD04
TD05
TD09
TD10
TD11
Synergy
SR02
SR03
SR04
SR05
SR06
SR07
SR09

doradzimy ci

zapytaj o produkt
Translate »