plen

Choose language

Fotel Futura 3 S

Fotel Futura 3 S

Fotel Futura 3 S to dobrze znany i od dawna ceniony model firmy Grospol. Cechują go nie tylko ergonomia i komfort pracy, ale także szereg zaawansowanych rozwiązań, wykorzystywanych w fotelach biurowych wyższej klasy. Należą do nich między innymi synchroniczny mechanizm ruchowy Synchro Self, możliwość regulacji podłokietników w czterech płaszczyznach, możliwość dostosowania głębokości siedziska czy regulacja profilu siedziska.

 

Siatka, którą wykończone jest oparcie fotela Futura 3 S, powoduje znakomite dopasowanie oparcie do pleców użytkownika, a szerokie siedzisko zapewnia komfort podczas godzin spędzonych przy biurku. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroki wybór dostępnych tapicerek oraz kolorów, dzięki czemu krzesło biurowe Futura 3 S będzie doskonałym wykończeniem każdego wnętrza biurowego. Dokładny opis poszczególnych tapicerek znajdą Państwo w artykule na naszym blogu.

 

Prezentowany model dostępny jest także w wersji z regulowanym zagłówkiem – Futura 4 S. Ten oraz inne fotele marki Grospol znajda Państwo w naszym sklepie interentowym.

sklepsistudio.pl

 

Specyfikacja

Oparcie

W części lędźwiowej oparcia fotela Futura 3 S zamontowany został oddzielny profil, którego wysokość można dostosowywać w zależności od potrzeb. Oparcie tapicerowane jest wytrzymałą i nierozciągliwą siatką, która zapewnia prawidłowe ułożenie pleców, a także odpowiednią cyrkulację powietrza.

 

 

Siedzisko

Model posiada regulacja twardości centralnej części siedziska, co pozwoli lepiej dostosować właściwości siedziska do oczekiwań użytkownika. Regulację umożliwia estetyczne pokrętło znajdujące się pod siedziskiem.

 

 

Możliwa jest też regulacja głębokości siedziska – przy pomocy jednego ruchu dźwigni można łatwo przesunąć siedzisko w przód bądź w tył. Dzięki temu fotel jest odpowiedni zarówno dla wysokich, jak i niskich użytkowników.

 

Siedzisko fotela wypełnione jest pianką wyścielającą, której sprężystość i trwałość zapewniona jest poprzez zastosowanie procesu wylewania w produkcji.

 

Siłownik

Regulacja wysokości siedziska możliwa jest dzięki zastosowaniu chromowanego pneumatycznego siłownika z atestem DIN Klasse 3, który umożliwia dostosowanie wysokości w zakresie 9 cm.

 

Mechanizm

W fotelu Futura 3 S zastosowany został synchroniczny mechanizm ruchowy Synchro Self, który umożliwia podążanie oparcia za plecami użytkownika, gwarantując tym samym ciągłe podparcie pleców. Wraz z ruchem oparcia wychyleniu ulega także siedzisko, jednak intensywność i szybkość wychylenia siedziska jest znacznie mniej wyraźna. Opór stawiany przez oparcie dostosowywany jest automatycznie do wagi użytkownika w krześle (funkcja Self).

 

Ruch oparcie można zablokować w dowolnej pozycji wychylenia za pomocą dźwigni znajdującej się pod siedziskiem. Krzesło wyposażone jest także w funkcję Anti-Shock, która niweluje gwałtowny ruch oparcie po zwolnieniu blokady wychylenia.

 

Podłokietniki

Fotel wyposażony jest w czarne podłokietniki wykonane z tworzywa sztucznego, które możemy regulować w czterech płaszczyznach (4D):

– góra – dół: umożliwia ustawienie podłokietników w taki sposób, aby poprawnie ułożyć przedramiona, to jest aby tworzyły one kąt 90 stopni z tułowiem; zakres regulacji: 6 cm,

– przód – tył: pozwala na regulację stopnia wysunięcia nakładki podłokietnika, dostosowując jego długość do długości przedramienia,

– odległość od siedziska: zapewnia odpowiednie rozstawienie podłokietników zarówno dla niskich jak i wysokich użytkowników,

– kąt położenia nakładki: pozwala na ustawienie nakładek w pozycji do wewnątrz lub do zewnątrz w zależności od potrzeb; zakres regulacji: 30 stopni.

 

Podstawa jezdna

Fotel Futura 3 S posiada pięcioramienną podstawę jezdną, która wytworzona została z polerowanego aluminium. Jest to nie tylko dodatkowy walor estetyczny, ale także powoduje, że podstawa jest zdecydowanie bardziej wytrzymała dzięki uniknięciu połączeń spawanych. W standardzie występują kółka miękkie do powierzchni twardych.

 

Gwarancja i certyfikaty

Krzesło biurowe uzyskało Atest Wytrzymałości i Bezpieczeństwa Użytkowania wydany przez PUR Remodex Zakład Badań i Wdrożeń Przemysłu Meblarskiego. Posiada ono 24-miesięczną gwarancję w komfortowym systemie od drzwi do drzwi. Maksymalne dopuszczalne obciążenie fotela wynosi 150 kg.

 

 

 

 

Wymiary

 

Futura 3 - wymiary

 

 

Dostępne tkaniny i kolory

Siedzisko fotela tapicerowane może być jednym z 10 rodzajów obić, posegregowanych w cztery grupy cenowe. Wszystkie dostępne obicia zaprezentowane zostały w katalogu.

paleta kolorów profim

doradzimy ci

zapytaj o produkt
Translate »