plen

Choose language

Fotel Active

FOTEL ACTIVE

Fotel Active, należący do linii ergonomicznych foteli menadżerskich ProfiM, wybierany jest zarówno do nowoczesnych jak i klasycznych wnętrz biurowych. Lekka, geometryczna forma fotela, uzyskana dzięki doskonale zaprojektowanej linii siedziska i oparcia, nadaje fotelowi unikalnego charakteru. Wrażenie to potęgują efektowne przeszycia na krawędziach i prosta baza o ostrym i zdecydowanym kształcie. Ponadto to, co wyróżnia produkt na tle podobnych, dostępnych na rynku to solidność wykonania i dbałość o detale, a także wysokiej jakości zastosowane materiały.

 

Model Active posiada stabilne, obszerne siedzisko oraz profilowane oparcie, które umożliwiają komfortową pracę, nawet przez wiele godzin. Nazwa fotela Active odnosi się do aktywnego wspomagania zachowania prawidłowej postawy użytkownika przez tylną część siedziska. Dodatkowym udogodnieniem zastosowanym w fotelu jest funkcja „leżanki”, umożliwiająca umieszczenie siedziska i oparcia w postaci horyzontalnej. Dostępny jest także wygodny podnóżek, dopasowany do linii foteli Active.

 

Ten oraz inne fotele producenta ProfiM znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym.

sklepsistudio.pl

 

 

Active 1

 

 

SPECYFIKACJA

 

Mechanizm

Fotel gabinetowy Active wyposażony został w ergonomiczny mechanizm ruchowy Synchro S, umożliwiający regulację wysokości siedziska oraz regulację ruchu synchronicznego oparcia i siedziska. Ponadto mechanizm pozwala na dostosowanie siły oporu stawianego przez oparcie w zależności od wagi użytkownika krzesła.

 

Mechanizm występuje także w wersji SL – z dodatkową funkcją wysuwu siedziska w zakresie 60 mm.

 

Podstawa jezdna

Fotel posiada pięcioramienną, aluminiową podstawę jezdną, występującą w dwóch kolorach: aluminium polerowane oraz metalik (aluminium malowane proszkowo). Podstawa wyposażona jest w kółka miękkie lub twarde, w zależności od potrzeb.

 

Podłokietniki

Fotel posiada podłokietniki typu P48. Stelaże podłokietników dostępne są w kolorze metalik lub polerowanego aluminium. Podłokietniki wyposażone są w miękkie nakładki z tworzywa PU. Możliwa jest regulacja położenia podłokietników w czterech płaszczyznach:

– góra-dół – w zakresie 100 mm,

– obrót nakładki – w zakresie 60 stopni,

– wysunięcie nakładki przód-tył – w zakresie 60 mm,

– prawo-lewo – w zakresie 20 mm na stronę.

 

Siedzisko i oparcie

Fotel gabinetowy Active posiada siedzisko wykonane ze sklejki liściastej z wypełnieniem z wylewanej pianki poliuretanowej o gęstości 75 kg/m3. Znajdujący się pod siedziskiem amortyzator posiada obudowę w kolorze metalik lub chrome oraz poduszkę, która poprawia komfort siedzenia. Oparcie stanowi metalowy stelaż wypełniony wylewaną pianką poliuretanową o gęstości 55 kg/m3.

 

Wersje produktu

Fotel Active występuje w dwóch wersjach:

– gabinetowej z oparciem wysokim (11S i 11SL),

– pracowniczej z oparciem niskim (21S), o której mogą Państwo przeczytać tutaj.

 

 

 

WYMIARY

 

Active - wymiary 1

 

Dostępne tkaniny i kolory

Fotel występuje w wersji tapicerowanej jedną z siedmiu tkanin: Evo, Next, Medley, Sprint, Fame, Step lub Ultima, w wersji z ekoskóry (Softline lub Valencia) lub skóry naturalnej. Poniżej przedstawione zostały wybrane rodzaje obić, pełną paletę znajdą Państwo w katalogu.

paleta kolorów profim

tkanina Evo
EV-18
EV-2
EV-24
EV-10
tkanina Medley
ME-3
ME-6
ME-14
ME-16
tkanina Sprint
SN-1
SN-2
SN-10
SN-15
tkanina Fame
FA-2
FA-6
FA-9
FA-14
skóra
S-10
S-22
S-23
S-28

doradzimy ci

zapytaj o produkt
Translate »